هدر موبایل
1396/10/01 22:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یونسی:

رییس جمهوری برای اجرای منشورحقوق شهروندی هزینه داده است

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: رییس جمهور برای اجرای منشور حقوق شهروندی هزینه داده است و تا آخر پای آن خواهد ایستاد.
رییس جمهوری برای اجرای منشورحقوق شهروندی هزینه داده است دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: رییس جمهور برای اجرای منشور حقوق شهروندی هزینه داده است و تا آخر پای آن خواهد ایستاد. https://cdn.icana.ir/d/019/98540.jpg رییس,جمهوری,برای,اجرای,منشورحقوق,شهروندی,هزینه,داده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام علی یونسی درنشست شب یلدای حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه رییس جمهوری در اجرای منشور حقوق شهروندی بسیار جدی به صحنه آمده است، افزود: حقوق شهروندی از مهمترین شعارهای روحانی بود. وی به این مساله توجه داشت که حقوق شهروندی یک مطالبه ملی است.

وی ادامه داد: روحانی با بهره ازهمین منشورحقوق شهروندی توانست رای بالایی کسب کند. البته سلیقه بد رقیب های او هم در این امر تاثیرگذار بود.

یونسی تصریح کرد: همان ابتدا به دولت پیشنهاد شد که از خودش شروع کند و تلاش کند تا نقض حقوق شهروندی را بین دولتی ها به حداقل برساند و بعد از یک سال بیاید در این زمینه پاسخگو باشد. اگرچه هنوز روند و سازوکاری برای سوال از رییس جمهوری وجود ندارد. اما رییس جمهوری تا حدی توانست در این حوزه موفق شود. روحانی در اجرای منشور حقوق شهروندی جدی است و حاضر است برای آن هزینه دهد.

وزیر اسبق اطلاعات تعامل قوه مجریه و قوه قضاییه در خصوص اجرای منشور حقوق شهروندی را ضعیف خواند و اظهار داشت: وزیر دادگستری باید این تعامل را ایجاد کند. متاسفانه تاکنون این امر محقق نشده است. وزیر قبلی تلاش کرد ولی ناکام بود باید منتظر ماند و دید وزیر فعلی دادگستری در این راستا چه می کند.

وی با دفاع از عملکرد دولت در زمینه اقلیت ها بیان داشت: پیشنهاد کردیم اهل سنت در مناطق خودشان در مراکز حضور داشته باشند، این پیشنهاد را به رییس جمهوری ارائه کردیم و وی هم آن را ابلاغ کردند تا برای اولین بار در ایران یک اهل سنت کرد سفیر و معاون شود.

یونسی افزود: اوایل دولت خیلی ها می گفتند اقلیت ها تهدید است، ولی من آنها را فرصت می دانستم و معتقد بودم اقلیت ها صاحب حق هستند. الان دیگر بین اقلیت ها این بحث ها وجود ندارد و همه طرفدار حقوق اقلیت ها هستند.

به گزارش ایرنا، دستیار ویژه رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود شب یلدا را یکی از سنت های دیرینه ایرانیان دانست و گفت: ایران به عنوان یکی از قدیمی ترین تمدن های منطقه آداب و رسوم کهن خود را دارد، از ویژگی های فرهنگی مردم ایران مناسبت هایی است که با تقویم زمان گره خورده است. به طور مثال نوروز به مناسبت گردش خورشید و تقویم خاص زمانی است، جشن مهرگان که متاسفانه فراموش شده است و یلدا که در حال احیا شدن است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet