پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/10/02 18:00:03
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

اعتبارات وزارت خارجه در بودجه 96 ناچیز بود/ ارتقای جایگاه سفارت خانه ها نیازمند هزینه کرد است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: نبود منابع کافی و عدم اختصاص بودجه مناسب برای بهبود شرایط سفارت خانه ها، به مشکلی جدی برای کشور تبدیل شده است.
اعتبارات وزارت خارجه در بودجه 96 ناچیز بود/ ارتقای جایگاه سفارت خانه ها نیازمند هزینه کرد است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: نبود منابع کافی و عدم اختصاص بودجه مناسب برای بهبود شرایط سفارت خانه ها، به مشکلی جدی برای کشور تبدیل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100974990305.jpg اعتبارات,وزارت,خارجه,در,بودجه,96,ناچیز,بود/,ارتقای,جایگاه,سفارت,خانه,ها,نیازمند,هزینه,کرد,است Icana

شهروز برزگر کلشانی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت و مشکلات  سفارت خانه های جمهوری اسلامی در خارج از کشور گفت: نبود منابع کافی و عدم اختصاص بودجه مناسب برای بهبود شرایط سفارت خانه ها، به مشکلی جدی برای کشور تبدیل شده است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت با توجه به کمبود منابع مالی و مضیغه شدید برای تأمین نیاز  دستگاه های اجرایی مواجه است و در لایحه بودجه 97 منابع مالی کافی برای وزارت خارجه در نظر گرفته نشده است بدین جهت برای وزارت خارجه بسیار دشوار است تا بتواند تمامی نیاز های سفارت خانه ها را تأمین کند.

وی یاد آور شد: بسیاری از سفارت خانه های جمهوری اسلامی در خارج دارای ساختمان های قدیمی هستند و حتی نماهای داخلی آنها هم قدیمی است و نیاز به بازسازی جدی دارد و این در شأن جمهوری اسلامی نیست که نتواند این کاستی ها را جبران کند.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: با مشاهده به سفارت خانه های برخی کشور های اروپایی و آسیایی و حتی آفریقایی در داخل کشوربه این نتیجه می رسیم که آنها در زمینه رضایت مندی هم وطنانشان و ملت های دیگر قدم های جدی برداشته اند و می توانند شناخت کاملی از فرهنگ خود را به دیگران منتقل کنند.

برزگر کلشانی بیان کرد: عدم وجود منابع باعث شده است سفارت خانه های ایران در خارج از کشور نتوانند برنامه های خود را پیش برده و به هدف های خود برسند حتی از برگزاری یک همایش هم عاجز هستند که باید در داخل برای حل آن فکری کرد.  

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی باید با توجه به اولویت بندی های موجود و با وجود کمبود منابع مالی، بودجه ای مناسب برای ارتقای جایگاه سفارت خانه ها در نظر بگیرد تا بتوان به شکلی صحیح مشکلات موجود را برطرف نمود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet