هدر موبایل
1396/10/02 18:38:35
سرویس سیاسی
مازنی:

منشور برادری امام(ره) دردستور کار روحانیون باشد/مجمع روحانیون برای خودش نقش پدر خواندگی قائل نیست

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه مجمع روحانیون برای خودش نقش پدرخواندگی اطلاح طلبان را قائل نیست، گفت: منشور برادری امام(ره) دردستورکار مجمع روحانیون و جامعتین باشد.
منشور برادری امام(ره) دردستور کار روحانیون باشد/مجمع روحانیون برای خودش نقش پدر خواندگی قائل نیست عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه مجمع روحانیون برای خودش نقش پدرخواندگی اطلاح طلبان را قائل نیست، گفت: منشور برادری امام(ره) دردستورکار مجمع روحانیون و جامعتین باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105590201279.jpg منشور,برادری,امام(ره),دردستور,کار,روحانیون,باشد/مجمع,روحانیون,برای,خودش,نقش,پدر,خواندگی,قائل,نیست Icana

احمد مازنی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بحث های مطرح شده در خصوص گفتگوی مجمع روحانیون با جامعتین، گفت: به نظر می رسد گفتگوی ملی ( کلیه جناح های سیاسی، مجامع علمی و اقوام) در حال تبدیل شدن به گفتمان حاکم در سطح جامعه است وهمه بزرگان جناح های سیاسی اتفاق نظر بر ضرورت گفتگو دارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست از بزرگان روحانی کشور خصوصا مجمع روحانیون و جامعتین برای پیشگام بودن در ایجاد تعامل، اظهار کرد: مردم از روحانیت توقع پدری دارند زیرا اگر ندای وحدت از سوی پدر سر داده شود خانواده احساس امنیت خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه طرفین برای گفتگو پیش شرط نگذارند و اصل گفتگو را بپذیرند، ادامه داد: در این صورت می توانند برای برگزاری گفتگو، پیش‌گفتگو داشته باشند؛ باید اذعان کرد که صحبت کردن منافاتی با مواضع ندارد و هرکسی می تواند مواضع سیاسی خود را داشته باشد اما در منافع ملی موضع مشترکی اتخاذ کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه ضرورتی برای ادغام  مجمع روحانیون و جامعتین وجود ندارد، تصریح کرد: در اوایل رهبری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نقل شده بود که اگر مجمع روحانیون و جامعتین نبودند، تفکیکشان می کردم زیرا افکار، نظرات و دیدگاه ها یکسان نیست و حتی حضرت امام (ره) نیز اجازه دادند و توقیت کردند تا اینکه دوجریان روحانی درون نظام با هم گفتگو و رقابت داشته باشند و حتی تعبیر تخطئه را بکار بردند.

مازنی همچنین افزود: محمد علی انصاری نیز وقتی از حضرت امام (ره) سوال کردن در خصوص اینکه چرا هر دو جریان را تایید می کنید، امام خمینی (ره) پاسخی دادند که به منشور برادری معروف شد لذا بزرگان باید به دنبال تحکیم برادری باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه مجمع روحانیون محور اصلاح طلبان است یا خیر، اظهارکرد: اصلاح طلبان برای مجمع روحانیون مبارز احترام قائل هستند اما مجمع برای خودش نقش پدرخواندگی قائل نیست.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجمع روحانیون همیشه با تصمیم اکثریت احزاب و تشکل های اصلاح طلبی همراهی می کند، خاطرنشان کرد: مجمع روحانیون محور نیست و نمی خواهد که محور باشد و همواره به قائده عقلانی اکثریت احزاب و تشکل ها توجه می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet