خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1396/10/02 14:36:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
امیری‌خامکانی تشریح کرد:

آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان کوهبنان

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس با تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده کوهبنان در استان کرمان گفت: باید هرچه سریع‌تر چادر در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد و شرایط برای اسکان موقت فراهم شود زیرا بافت قدیمی قابلیت سکونت ندارد.
آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان کوهبنان نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس با تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده کوهبنان در استان کرمان گفت: باید هرچه سریع‌تر چادر در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد و شرایط برای اسکان موقت فراهم شود زیرا بافت قدیمی قابلیت سکونت ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101207225770.jpg آخرین,وضعیت,امدادرسانی,به,زلزله‌زدگان,کوهبنان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسین امیری خامکانی با بیان این مطلب گفت: در پی وقوع زلزه ۵.۲ ریشتری پنج شنبه شب در منطقه کوهبنان با توجه به بافت خشت و گلی تقریبا ۸۰ درصد روستای گور در این منطقه که دارای جمعیت زیادی هم است، ‌تخریب شده و قابل سکونت نیست.

وی افزود: در این روستا ۵۰۰ خانواده زندگی می‌کنند که منازل آن ها با توجه به تخریب‌ها امکان استفاده را ندارد و به دلیل این که زمستان هم در راه است انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر چادر و وسایل گرمایشی در اختیار مردم قرار گیرد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس همچنین اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع زلزله ستاد بحران استان و شب گذشته نیز ستاد بحران در شهرستان تشکیل جلسه داده و راهکارهایی را برای کمک به زلزله زدگان اتخاذ کرده‌اند تا روند امداد رسانی زودتر انجام شود. 

امیری خامکانی تصریح کرد: در شهرستان کوهبنان نیز حدود ۱۵۰۰ واحد مسکونی آسیب جدی دیده و قابل استفاده نیستند، ضمن این‌که بافت قدیمی شهر به هیچ وجه قابل استفاده نیست و بافت‌های جدید نیز دچار آسیب دیدگی جدی شده است. 

به گزارش ایسنا؛ وی در پایان گفت: خوشبختانه تلفات جانی نداشته‌ایم، ۴۲ نفر مصدوم شده‌اند که از این تعداد ۵ نفر به طور مستقیم و ۳۷ نفر هم غیر مستقیم و در حین فرار آسیب دیده و مصدوم شده‌اند که تا عصر دیروز ترخیص شده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet