پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/10/02 15:31:40
سرویس اجتماعی
امیری خامکانی:

اسکان زلزله‌زدگان کوهبنان در چادرها هنوز تکمیل نشده است/تخریب 80درصدی روستای گون/مناطق تخریبی غیرقابل سکونت هستند

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس، از دولت خواست تا جهت بازسازی مناطق زلزله‌زده کوهبنان تسهیلات برابر با آنچه به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تخصیص یافته به این بخش نیز اختصاص داده شود.
اسکان زلزله‌زدگان کوهبنان در چادرها هنوز تکمیل نشده است/تخریب 80درصدی روستای گون/مناطق تخریبی غیرقابل سکونت هستند نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس، از دولت خواست تا جهت بازسازی مناطق زلزله‌زده کوهبنان تسهیلات برابر با آنچه به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تخصیص یافته به این بخش نیز اختصاص داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201603108189790392.jpg اسکان,زلزله‌زدگان,کوهبنان,در,چادرها,هنوز,تکمیل,نشده,است/تخریب,80درصدی,روستای,گون/مناطق,تخریبی,غیرقابل,سکونت,هستند Icana

حسین امیری خامکانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در بیان آخرین آمار کشته‌شدگان و مصدومان مناطق زلزله‌زده حوزه انتخابیه‌اش گفت: خوشبختانه این حادثه اصلا فوتی نداشته است، ولی چهل و دو نفر مصدوم شده‌اند، که پنج نفر به‌طور مستقیم به این معنا که در اثر سقوط اجسام یا ماندن زیر آوار و سی و هفت نفر غیرمستقیم که در اثر استرس و یا در حال فرار از زلزله آسیب دیده‌اند و همگی روز گذشته از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در مورد آخرین وضعیت امدادرسانی در این مناطق ادامه داد: اسکان موقت زلزله‌زدگان در چادرها هنوز تکمیل نشده است و نیروهای امدادرسان همچنان در حال توزیع چادرها هستند، چراکه این امر با تاخیر آغاز شد، اما از دیروز بعدازظهر به سرعت در حال انجام است.

برگزاری نشست مسئولان برای تصمیم‌گیری در مورد بازسازی کوهبنان

وی با اشاره به برگزاری نشست روز گذشته مسئولان در ستاد مدیریت بحران استان به منظور تنظیم گزارش برای ارسال به دولت جهت دریافت تسهیلات برای بازسازی اماکن تخریب‌شده تصریح کرد: روز گذشته نشستی تشکیل شد تا بر اساس گزارشاتی که توسط دستگاه‌های مربوطه اعم‌از بنیاد مسکن، وزارت راه و شهرسازی، شهرداری و بخشداری‌ها ارائه شد، که در پی آن که حاکی از تخریب بیش از هشتاد درصد روستای گون بوده و سایر بخش‌ها نیز به گونه ای تخریب‌شده که غیرقابل سکونت هستند، تصمیماتی گرفته شد، اما باید جمع‌بندی شده و به دولت ارسال شود تا تسهیلاتی جهت ارائه به این بخش درنظر گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: اگر ارائه این تسهیلات بر اساس روند سال گذشته در پی وقوع زلزله زرند تخصیص یافته، صورت بگیرد، یعنی به صورت پرداخت سی میلیون تومان برای هر واحد مسکونی در روستا و چهل میلیون تومان برای هر واحد مسکونی در شهر بر مبنای اظهارنظر مردم نمی‌توان با این مبالغ خانه‌ها را ساخت.

امیری خامکانی تاکید کرد: انتظار داریم دولت به همان اندازه‌ای که تسهیلات برای ساخت خانه‌های استان کرمانشاه اختصاص داده، یعنی چهل میلیون و مبالغی وام بلاعوض برای هر واحد مسکونی در روستاها و پنجاه میلیون تومان به همراه مبالغی بلاعوض برای هر واحد مسکونی در شهر به این مناطق نیز اختصاص دهد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: هم‌اکنون نگران این هستیم که مردم ناچار باشند، در فصل زمستان در چادر زندگی کنند، چراکه با مصائب بسیاری مواجه خواهند شد، بنابراین دولت باید در این خصوص به سرعت تدابیری بیندیشد./ 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet