خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/10/03 00:05:29
سرویس استان ها
ظاهری:

استفاده از ظرفیت ها راه حل مشکلات اقتصادی در خوزستان است

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه برون رفت از بیکاری و بهبود وضعیت اقتصادی استان استفاده از ظرفیت های موجود در بخش صنعت و کشاورزی است.
استفاده از ظرفیت ها راه حل مشکلات اقتصادی در خوزستان است نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه برون رفت از بیکاری و بهبود وضعیت اقتصادی استان استفاده از ظرفیت های موجود در بخش صنعت و کشاورزی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109724603150.jpg استفاده,از,ظرفیت,ها,راه,حل,مشکلات,اقتصادی,در,خوزستان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی عسگر ظاهری در شورای برنامه ریزی استان در سراسری استانداری خوزستان بیان کرد: تحریم ها مشکلات اقتصادی زیادی را برای استان و کشور ایجاد کرده و هر سال میزان اعتباراتی که به استان ها ابلاغ می شود محدودتر می شود.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی، گفت:مسئولان فعال در حوزه اقتصادی خوزستان باید نظرکارشناسی و برنامه هایی برای حل مشکلات اقتصادی و بیکاری استان ارائه دهند.

وی افزود: با تکمیل و راه اندازی پروژه های نیمه تمام می توان فرصت های اشتغال زیادی را فراهم کرد و به شرایط اقتصادی استان نیز کمک کرد.

در ادامه این نشست استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی بیان کرد: شاید گلایه مندی از توسعه آموزش عالی وجود داشته باشد اما در تمام دنیا توسعه آموزش عالی وجود دارد و در کنار آن زنجیره توسعه نیز کامل می شود، در ایران متاسفانه این زنجیره به صورت کامل تکمیل نشده است و همین موضوع می تواند در افزایش بیکاری دانش آموختگان دانشگاه تاثیر گذار باشد.

غلامرضا شریعتی افزود: برای دستیابی به توسعه لازم است که ظرفیت آموزش عالی به صورت هدفمند و بر اساس نیاز جامعه افزایش یابد.

استاندار خوزستان همچنین درادامه اظهار کرد: برای توسعه اقتصادی و اشتغال استان لازم است که اختیارات استانی برای استفاده از اعتبارات و ظرفیت های اقتصادی خوزستان داده شود.

**اختصاص 10 میلیارد ریال اعتباربرای ساحل سازی در دزفول

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان در ادامه این نشست گفت: در سال 95 اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال برای استان در نظر گرفته شد که پرداخت نشد امسال این اعتبار به مبلغ 322 میلیارد ریال به استان اختصاص یافته که برای مناطق بحران زده استفاده می شود.

کیامرث حاجی زاده در ادامه افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته از این اعتبار 10 میلیارد ریال برای ساحل سازی در دزفول و 2 میلیارد ریال به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تخصیص یافته است.

به گزارش ایرنا، در این جلسه نحوه توزیع اعتبار بحران تصویب شد.

در این نشست با اجرای 6 طرح اقتصادی و تولیدی در استان موافقت و طرح جامع شهری 'شهرسرداران' در شهرستان شوشتر نیز مصوب شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet