انتخابات ریاست جمهوری
1396/10/03 11:32:48
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اختلاف احمدی‌نژاد و قوه قضاییه به دست حَکَم و داور سپرده می شود؟

واعظ آشتیانی: انتقادات احمدی نژاد رنگ و بوی انتقام گیری دارد/ رونمایی از ماموریت اطرافیان رئیس جمهور سابق

چهره سیاسی اصولگرا با استقبال از پیشنهاد حکمیت در دعوای احمدی نژادی ها و قوه قضاییه، گفت: حکمیت در سطح کارشناسی می تواند به حل مشکل کمک کند اما از آنجایی که مشخص نیست حکم به نفع چه کسی رای می دهد باید دید که احمدی نژاد چقدر پذیرای نظر حکم هستند.
واعظ آشتیانی: انتقادات احمدی نژاد رنگ و بوی انتقام گیری دارد/ رونمایی از ماموریت اطرافیان رئیس جمهور سابق چهره سیاسی اصولگرا با استقبال از پیشنهاد حکمیت در دعوای احمدی نژادی ها و قوه قضاییه، گفت: حکمیت در سطح کارشناسی می تواند به حل مشکل کمک کند اما از آنجایی که مشخص نیست حکم به نفع چه کسی رای می دهد باید دید که احمدی نژاد چقدر پذیرای نظر حکم هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712102089523115.jpg واعظ,آشتیانی:,انتقادات,احمدی,نژاد,رنگ,و,بوی,انتقام,گیری,دارد/,رونمایی,از,ماموریت,اطرافیان,رئیس,جمهور,سابق Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از نامه نیوز: «حَکمیت» تازه ترین پیشنهاد برای فیصله دادن دعوای احمدی نژاد و یارانش با قوه قضاییه است. دعوایی که بالا گرفتن آن همه مسئولان و کارشناسان را به چاره جویی واداشته است. ادامه دار شدن ماجرای بگم بگم ها و هدف گرفتن رئیس قوه قضاییه و رئیس اطلاعات سپاه نشان می دهد که این جریان تخریب ارکان نظام را هدف گرفته اند. 

به گفته آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران این قسم اقدامات موجب شادی دشمنان می شود. او با بیان اینکه نظام و آرمان جمهوری اسلامی نباید تضعیف شود، از تریبون نماز جمعه گفت: «قوای سه‌گانه کار خود را می‌کنند اما کار بسیار سخت و وسیع است. مخصوصا در قوه قضاییه کار وسیع و مشکل است. اگر کسی با دولت، مجلس و قوه‌قضاییه حرف دارد این حرف را در جلسات خصوصی بزند. اگر جلسه خصوصی را کافی نمی‌دانند حَکم بیاورند و جلسه‌ای با آنها بگذارند و حرف‌های خود را بگویند نه اینکه همین‌گونه حرف بزنند و چه‌بسا حرف خلاف واقع گفته شود و رسانه‌ها هم ۱۰ تا روی آن بگذارند و جامعه را متشنج و مسوولان و ملت را دلسرد کنند.»  

وی با بیان اینکه همه در زیر چتر جمهوری اسلامی به سر می‌بریم، یادآور شد: « نمی‌گویم انتقاد نیست؛ می‌گویم انتقادات را به جامعه نکشانید. دشمن خوشحال می‌شود. با بودن رهبری عادل گزندی نیست ولی در عین حال باید متن جامعه و کیان کشور را همه حفظ کنیم.»

نکته قابل توجه در پیشنهاد امامی کاشانی این است که احمدی نژادی ها نیز قبلا همین پیشنهاد را داده بودند. یاران احمدی نژاد قبل از اینکه برای بست‌نشینی راهی حرم عبدالعظیم شوند در بیانیه شماره دو خود از مقام معظم رهبری خواستند که رسیدگی به پرونده آنها را به آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، رییس شورای حل اختلاف قوا بسپارد. گذشته از اینکه سپردن اختلاف رئیس جمهور پیشین و همکارنش به شورای حل اختلاف قوا نوعی زیاده خواهی و خودبزرگ بینی این جریان است؛ می توان این درخواست را به خاطره خوب احمدی نژادی ها از داوری قبلی آیت‌الله شاهرودی دانست. 

 

احمدی نژاد و یاران احمدی نژاد و یاران3406757/16/2014 5:22:27 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/07/74604_Thum.jpg
احمدی نژاد و یاران

 

احمدی نژادی ها اگرچه دولت را در اختیار ندارند اما دوست دارند که اختلافاتشان با قوه قضاییه نیز در همان مرجع بررسی شود. البته این پیشنهاد آن ها مورد توجه کسی قرار نگرفت و نهایتا ناگزیر شدن که بی سر و صدا از خیر آن بگذرند. ادامه جنجال آفرینی ها و انتشار ویدئوهای تهدید آمیز اما کارشناسان ، تحلیل گران و چهره های سیاسی شاخص را به فکر انداخته است. پیشنهاد امامی کاشانی نیز در همین راستا است اما باید منتظر ماند و دید که قوه قضاییه نیز حاضر می شود حکمیت را بپذیرد. سوال دیگر این است که کدام مرجع و نهاد می توان این وظیفه را به عهده بگیرد. 

امیررضا واعظ آشتیانی فعال سیاسی اصولگرا که معتقد است این پیشنهاد می تواند مفید واقع شود،گفت:به نظر من اگر بنای حکمیت باشد، در حد یک نشست کارشناسی و با حضور نمایندگان طیف احمدی نژاد و قوه قضاییه خواهد بود؛در غیر این صورت یک رویه ایجاد شده و ناگزیر می شویم که هر مساله ای را به نهادی غیر از قوه قضاییه بسپاریم.

پذیریش مساله حَکمیت عقب نشینی قوه قضاییه نیست

وی در پاسخ به اینکه نفس پذیریش مساله حکمیت عقب نشینی قوه قضاییه تعبیر می شود یا خیر؟ گفت: « این عقب نشینی نیست زیرا نمی دانیم که نتیجه حَکمیت به نفع چه کسی است. اگر حکم مشخص شود حتما به همه زوایا از جمله ادبیات توام با خشم و توهین احمدی نژادی ها توجه می کند و مراقب است.احیانا اگر کوتاهی از سوی قوه قضاییه صورت گرفته باشد نیز دیده خواهد شد. به عبارتی مشخص نیست که حکم به نفع چه کسی رای می دهد پس عقب نشینی نیست. در واقع باید دید که احمدی نژادی ها چقدر پذیرای رای حکم هستند.

احمدی‌نژاد به دنبال اسطوره ‌شدن است

واعظ آشتیانی بیان اینکه احمدی‌نژاد به دنبال اسطوره ‌شدن است، گفت:او می‌خواهد لیدر عدالت‌طلبی باشد. در عین حال، به‌نظر می‌رسد احمدی‌نژاد و اطرافیانش ماموریتی برای خود تعریف کرده‌اند که ارکان نظام را یکی‌یکی تخریب کنند؛ اولین و دست‌ به ‌نقدترین آنها هم قوه‌قضائیه است که آن را نشانه رفته‌اند لذا باید این مساله را حل و فصل کرد و اجازه تخریب ارکان نظام را نداد.

حرف های احمدی نژادی ها رنگ و بوی تسویه حساب شخصی و انتقام گیری دارد

وی با اشاره به اینکه حرف های احمدی نژادی ها رنگ و بوی تسویه حساب شخصی و انتقام گیری دارد، گفت:باید آرامش کشور را به نحوی حفظ کنیم که قوه قضاییه و نهادهای دیگر بتواند به کار خود پرداخته و انتقادات موجود را نیز بشنوند و پاسخگو باشند. از آنجایی که مسئولان قوه قضاییه خودشان بارها اذعان کرده اند که مشکلاتی در این قوه وجود دارد و باید حل شود؛ باب انتقاد باز است. برای پرهیز از ادامه سیاه نمایی ها می توان حکم تعیین کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet