ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/08/01 07:56:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: مسلمانان جهان با تلاش و تقویت اتحاد و همبستگی اسلامی بر مشکلات فائق آیند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: احیای عزت، مجد و شرف اسلامی و نیز نجات مسلمانان از اسارت و تقویت هوشیاری و بیداری آنان از مهم‌ترین اهداف انقلاب اسلامی ایران است.

ه گزارش خانه ملت، رییس کمیته‌ روابط خارجه مجلس سودان که در راس هیاتی متشکل از نمایندگان مجلس این کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، در ادامه‌ دیدارهای خود با برخی مقامات سیاسی و پارلمانی کشورمان بعد از ظهر روز دوشنبه با حضور در مجلس شورای اسلامی با حداد عادل، رییس مجلس دیدار کرد.

در این دیدار رییس مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از حضور هیات پارلمانی سودان در جمهوری اسلامی ایران، تداوم این‌گونه دیدارها را در تحکیم و تقویت مناسبات دو کشور در ابعاد و زمینه‌های گوناگون به‌ویژه در عرصه‌ پارلمانی موثر و تعیین‌کننده ارزیابی کرد.

حداد عادل سابقه‌ تاریخی و مذهبی، پویایی و نشاط از نظر تفکر اسلامی، بهره‌مندی از وجود متفکران اسلامی و همراهی با انقلاب اسلامی ایران از بدو پیروزی در برابر تهدیدات و فشارهای استکبار جهانی را از عمده‌ترین موجبات علاقه‌مندی جمهوری اسلامی ایران به سودان عنوان کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی احیای عزت، مجد و شرف اسلامی و نیز نجات مسلمانان از اسارت و تقویت هوشیاری و بیداری آنان را از مهم‌ترین اهداف انقلاب اسلامی ایران دانست و اظهار امیدواری کرد که مسلمانان جهان با تلاش و کوشش و تقویت اتحاد و همبستگی اسلامی بر مشکلات فائق آیند.

دکتر حدادعادل در پایان، آمادگی و علاقه‌مندی جمهوری اسلامی ایران را برای تحکیم مناسبات و تقویت همکاری‌ها با جمهوری سودان مورد تاکید قرار داد.

در ادامه‌ این دیدار، عثمان خالد رییس کمیته‌ی روابط خارجه مجلس سودان با اشاره به تاثیرات شگرف انقلاب اسلامی ایران در میان ملل جهان از جمله سودان، برعلاقه‌مندی دولت و ملت کشور متبوعش نسبت به تحکیم و تعمیق پیوندهای دوستی و برادری با جمهوری اسلامی ایران و گسترش مناسبات دوجانبه در ابعاد مختلف تاکید کرد.

رییس کمیته‌ روابط خارجه مجلس سودان در ادامه با اشاره به ادعاهای واهی و اتهامات بی‌اساس غرب و تبلیغات رسانه‌ای آنان علیه کشورهای مستقل جهان از جمله سودان و ایران، مهم‌ترین هدف استکبار جهانی از این تلاش را ایجاد مانع در مسیر دستیابی کشورهای مسلمان به فن‌آوری‌های پیشرفته و دستاوردهای نوین علمی عنوان کرد.

وی هم‌چنین با اشاره به تلاش‌های استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه و تشتت میان امت اسلامی، با هشدار نسبت به ضرورت توجه کشورهای اسلامی به این توطئه خواستار ایفای نقش موثر جمهوری اسلامی ایران برای تقویت همبستگی و اتحاد اسلامی میان کشورهای اسلامی شد.

رییس کمیته‌ روابط خارجه مجلس سودان در پایان،‌ بر دعوت مجدد رییس مجلس سودان از دکتر حدادعادل برای انجام یک دیدار رسمی از این کشور تاکید کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet