هدر موبایل
1396/10/03 18:41:18
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح دستورکار کمیسیون قضایی مجلس مطرح کرد:

بررسی بودجه دستگاه های زیرمجموعه دستگاه قضا/ تهیه گزارشی در مورد وضعیت قاچاق کالا و ارز برای ارائه به مجلس

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: درنشست امروز مقرر شد برخی از اعضای کمیسیون گزارش مستدل،مستند و دقیقی درباره با وضعیت قاچاق کالا و ارز برای ارائه به مجلس تنظیم و تهیه کنند.
بررسی بودجه دستگاه های زیرمجموعه دستگاه قضا/ تهیه گزارشی در مورد وضعیت قاچاق کالا و ارز برای ارائه به مجلس سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: درنشست امروز مقرر شد برخی از اعضای کمیسیون گزارش مستدل،مستند و دقیقی درباره با وضعیت قاچاق کالا و ارز برای ارائه به مجلس تنظیم و تهیه کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106844822033.jpg بررسی,بودجه,دستگاه,های,زیرمجموعه,دستگاه,قضا/,تهیه,گزارشی,در,مورد,وضعیت,قاچاق,کالا,و,ارز,برای,ارائه,به,مجلس Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( یک شنبه، 3 دی ماه ) کمیسیون  قضایی و حقوقی مجلس از بررسی لایحه بودجه سال 97 بخش قضایی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: بودجه پیشنهادی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دیوان عدالت اداری، سازمان پزشکی قانونی، سازمان بازرسی و مرکز پژوهش های قوه قضائیه در این نشست بررسی شد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در بودجه قوه قضائیه یک حد اجتناب ناپذیر بودجه و یک حد نرمال داریم که حد نرمال 23 هزارمیلیارد تومان و حد اجتناب ناپذیر 15 میلیارد و هشتصد میلیون تومان است که اگر این مبلغ به قوه قضائیه تزریق شود؛می توان با آن به تکالیفی که در برنامه  های ششم و نسبت به قانون آیین دادرسی کیفری یا به موادی که در برنامه ششم قوه قضائیه را نسبت به اجرای آنها مکلف کردیم در حد اجتناب ناپذیر دست یابیم.

وی افزود:دراین نشست در جریان پیشنهادهای بودجه ای،تمامی دستگاه های زیرمجموعه دستگاه قضا قرار گرفتیم و مشخص شد که بیش از هفت میلیارد از مبلغی که به قوه قضائیه اختصاص می یابد؛درآمد تامین شده از سوی خود این دستگاه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: تقریبا بیش از 11 هزارمیلیارد تومان مربوط به هزینه های جاری، تملک دارایی ها و تکالیف  این دستگاه است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان درمجلس دهم افزود:باتوجه به اینکه بودجه دولت اندک است؛بنابراین می توان از 23 هزار میلیارد تومان چشم پوشی و آن را به  مرز 15 هزار و 800 میلیارد تومان نزدیک کرد؛تا بودجه قوه قضائیه به مرز اجتناب ناپذیر نزدیک شود و بتوان بحث تملک دارایی ها،هزینه جاری،استخدام پزشک و کارمند در پزشکی قانونی،طرح کاداستر،تقویت سازمان بازرسی کل کشور،دیوان عدالت اداری و سازمان تعزیرات حکومتی را تحقق بخشید.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه 14 هزار و 202 میلیارد برای قوه قضائیه در لایحه بودجه 97 پیش بینی شده است، تصریح کرد: در این نشست مقرر شد؛برخی از اعضای کمیسیون مانند محمدجواد فتحی، بهمن طاهرخانی، مجید ناصری نژاد، جلیل رحیمی جهان آبادی و اینجانب گزارش دقیق، مستدل و مستندی در رابطه با وضعیت قاچاق کالا و ارز تنظیم کرده و به کمیسیون و سپس به مجلس ارائه کنند/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet