خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/10/04 10:24:09
سرویس اجتماعی
مدیرعامل بیمه سلامت در گفت و گو با خانه ملت:

کاهش 500 میلیارد تومانی بودجه سازمان بیمه سلامت در لایحه بودجه 97/ چالش احتمالی بیمه سلامت در سال آینده

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: بودجه این سازمان در سال آتی نسبت به تخصیص سال ۹۶ که ۱۱ هزار و دویست میلیارد تومان است ۵۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.
کاهش 500 میلیارد تومانی بودجه سازمان بیمه سلامت در لایحه بودجه 97/ چالش احتمالی بیمه سلامت در سال آینده مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: بودجه این سازمان در سال آتی نسبت به تخصیص سال 96 که 11 هزار و دویست میلیارد تومان است 500 میلیارد تومان کاهش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103527072205.jpg کاهش,500,میلیارد,تومانی,بودجه,سازمان,بیمه,سلامت,در,لایحه,بودجه,97/,چالش,احتمالی,بیمه,سلامت,در,سال,آینده Icana

طاهر موهبتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه بودجه سال 97 سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به تخصیص سال گذشته حدود چهار درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: شکی در این نیست که منابع کشور محدود است اما بودجه سازمان نسبت به تخصیص سال 96 که 11 هزار و دویست میلیارد تومان است 500 میلیارد تومان کاهش یافته است.

وی با یادآوری اینکه مسئولان سازمان برنامه و بودجه به کاهش بودجه بیمه سلامت در لایحه 97 واقف هستند، افزود: دفتر بخشی ما معتقد بود که 2 هزار میلیارد تومان بیش از مبلغی که برای ما در لایحه بودجه پیش بینی شده است در نظر گرفته بودند که به دلیل کمبود منابع امکان آن وجود ندارد.

موهبتی ادامه داد: البته اختلافی در این رابطه وجود دارد و مرجع کارشناسی ما معتقد است که میزان مبلغ در نظر گرفته شده بیش از این است.

وی با بیان اینکه انتظار می رود با تعامل مجلس و دولت به سمتی پیش برویم که با این وضعیت بودجه مشکلی برای خدمات رسانی به مردم پیش نیاید، تصریح کرد:  مجلس و دولت تمایلی ندارند مشکلی در ارائه خدمات بیمه سلامت به مردم به ویژه محرومان به وجود آید.

موهبتی افزود: اگر مجلس با نظر دولت به دنبال ایجاد تغییراتی در سقف بودجه کل کشور باشد به طور حتم یکی از اولویت های آنها حوزه سلامت و بیمه سلامت خواهد بود.

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با یادآوری اینکه 33 تا 34 میلیون  نفر از جمعیت تحت پوشش این سازمان رایگان بیمه شده و حدود 85 درصد از جمعیت تحت پوشش را تشکیل می دهند، گفت: این تعداد بیمه شده در سال هزینه ای معادل 17 هزار میلیارد تومان برای ما در پی دارد در این ارتباط از مجلس انتظار داریم حمایت های لازم را از ما داشته باشد تا خدمات رسانی به مردم با مشکل مواجه نشود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet