خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1396/10/04 14:02:09
سرویس اجتماعی
نوبخت خبر داد:

قول مساعد وزارت بهداشت برای اجرای پرونده الکترونیک سلامت تا پایان سال 97 / تلاش برای پایدار کردن منابع حوزه سلامت

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در نشست امروز معاون بهداشت وزارت بهداشت قول مساعد دادند که تا انتهای سال ۱۳۹۷ سامانه پرونده الکترونیک سلامت را برای آحاد جامعه کشور اجرایی خواهد کرد.
قول مساعد وزارت بهداشت برای اجرای پرونده الکترونیک سلامت تا پایان سال 97 / تلاش برای پایدار کردن منابع حوزه سلامت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در نشست امروز معاون بهداشت وزارت بهداشت قول مساعد دادند که تا انتهای سال 1397 سامانه پرونده الکترونیک سلامت را برای آحاد جامعه کشور اجرایی خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710105684176568.jpg قول,مساعد,وزارت,بهداشت,برای,اجرای,پرونده,الکترونیک,سلامت,تا,پایان,سال,97,/,تلاش,برای,پایدار,کردن,منابع,حوزه,سلامت Icana

علی نوبخت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( دو شنبه، 4 دی ماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه به سبب اهمیت مسائل بهداشتی برای صرفه جویی در منابع و رعایت قانون باید به دنبال اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده باشیم، گفت: نظم و نسخ، رعایت قانون و صرفه جویی در منابع با اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده تحقق می یابد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری حضور معاونان درمان و بهداشت وزارت بهداشت در نشست امروز کمیسیون متبوع خود، افزود: البته این نشست امروز ادامه داشته و به دنبال پایدار کردن منابع بخش سلامت هستیم؛ در این نشست معاون بهداشت وزارت بهداشت به اعضای کمیسیون قول مساعد دادند که تا انتهای سال 1397 سامانه پرونده الکترونیک سلامت را برای آحاد جامعه کشور اجرایی خواهد کرد.

وی افزود: تامین منابع بخش سلامت به مقوله هایی مانند هدفمندی یارانه ها متصل است و گاهی اوقات تحقق پیدا نکرده و به گونه ای منابع این حوزه پایدار نیست بنابراین به دنبال پایدار شدن منابع وزارت بهداشت هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه میزان نیاز و دخل و خرج وزارت بهداشت را از معاون توسعه منابع این دستگاه گرفته ایم، تصریح کرد: از سویی از سازمان برنامه و بودجه نیز اقداماتی در جهت خواست وزارت بهداشت را تقاضا کرده ایم و سپس کمیسیون بهداشت وارد عمل می شود زیرا منابع درخواستی باید با هم تناسب لازم را نداشته باشد؛ برای پیشرفت حوزه سلامت به ویژه طرح تحول و پرداخت بدهی ها تصمیم گرفتیم مقام اصلی وزارت بهداشت در جلسه امروز حاضر شود تا به جمع بندی لازم برسیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ما به دنبال صرفه جویی و مدیریت منابع هستیم، گفت: از سویی به دنبال اجرای قانون هستیم که قانون نیز بر اجرای پزشک خانواده، پرونده سلامت الکترونیک و نظام ارجاع تاکید کرده است.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: در مورد اجرای این مقوله یعنی در اصل سطح بندی خدمات با معاون وزارت بهداشت به تفاهم رسیدیم و برای منابع اجرای آن نیز ما قول دادیم که اگر  با کسری بودجه مواجه شوند حمایت لازم را از آنها داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet