خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/10/20 14:27:22
سرویس فرهنگی
جمالی نوبندگانی تاکیدکرد:

فساد مالی و حرفه‌ای از عواقب رواج جادو و جنبل در فوتبال/ پول‌های بی‌حساب و کتاب خرج لیدرها و سکوها می‌شود

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه  فساد مالی و حرفه‌ای از عواقب رواج جادو و جنبل به فوتبال کشور است، عدم شفافیت مالی را عامل دیگری در دامن زدن به فساد مالی در این رشته ورزشی دانست.
فساد مالی و حرفه‌ای از عواقب رواج جادو و جنبل در فوتبال/ پول‌های بی‌حساب و کتاب خرج لیدرها و سکوها می‌شود عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه  فساد مالی و حرفه‌ای از عواقب رواج جادو و جنبل به فوتبال کشور است، عدم شفافیت مالی را عامل دیگری در دامن زدن به فساد مالی در این رشته ورزشی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711102760083592.jpg فساد,مالی,و,حرفه‌ای,از,عواقب,رواج,جادو,و,جنبل,در,فوتبال/,پول‌های,بی‌حساب,و,کتاب,خرج,لیدرها,و,سکوها,می‌شود Icana

محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره شفافیت  اقتصادی در  فوتبال کشور، گفت: برخی از دلالان و واسطه‌ها که اسم اِیجنت(Agent) را روی خودشان می‌گذارند و نقش رابط میان بازیکنان و مربی تیم را برای خود تعریف می‌کنند، مبالغ کلانی می‌گیرند و با پرداخت آن به برخی از مربیان، بازیکنان بی‌کیفیت را وارد لیگ‌های داخلی فوتبال کشور می‌کنند و از همین رو برخی مواقع ممکن است که مدیر عامل باشگاه نیز درگیر این مسائل شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فساد در سیستم  فوتبال کشور  به چند دسته تقسیم می‌شود، تصریح کرد: یکی از  فسادهای فوتبال، بحث فساد مالی است و دیگری، پول‌های بی‌حساب و کتابی که بعضا خرج برخی به عنوان لیدر و سکوها می‌شود تا  برخی شعارها برای حمایت از مربی، بازیکن، مدیرعامل و هیئت مدیره داده شود.   

جمالی نوبندگانی افزود: گاهی اوقات نیز این فساد در رابطه با روابط ناسالم مالی مابین یک نشریه زرد ورزشی با یک بازیکن رقم می‌خورد زیرا علی‌رغم کیفیت نامناسب عملکرد بازیکنان، آن را بزرگنمایی به صورت مطلوب جلوه می‌دهند؛ به خصوص این اتفاقات نزدیک نیم فصل و  فصل  نقل و انتقالات صورت می‌گیرد.

عدم شفافیت عاملی برای دامن زدن به فساد

وی ادامه داد: عدم شفافیت مالی در باشگاه‌های فوتبال بر فساد مالی دامن می‌زند؛ بدین معنا که قرارداد بازیکنان دارای آپشن‌های مختلف است تا بتوان از نظارت فدراسیون یا دیگر نهادهای نظارتی فرار کرد؛ بطور مثال با بازیکنی قرارداد 800میلیون تومانی منعقد میشود اما در کنار آن به وی خانه، ماشین یا ویلا داده می‌شود تا از ذره‌بین نظارتی معاف شود.

این نماینده مجلس افزود: در همین راستا مبلغ کلی قراردادهای فصل باشگاه را 25 میلیارد تومان اعلام می‌کنند اما در عمل 35 میلیارد تومان است؛ لذا باید این مفرها بسته شود تا مدیر عامل باشگاه به خصوص در تیم‌های سرخابی که دولتی هستند، در قبال بدهی‌ها و طلب‌ها و مسائل مالی نیز پاسخگو باشد اما تاکنون چنین مسئولیت‌پذیری در میان مدیران عامل باشگاه مشاهده نشده است.

وی بیان کرد: مدیران عامل گذشته اگر هرگونه تخلف مالی داشته باشند باید به دادگاه صالحه فراخوانده شوند اما بنده چنین موردی را مشاهده نکردم و از همین رو این موضوع فضای امنی برای برخی مدیران عامل ایجاد می‌کند و دست آنها را باز می‌گذارد تا بدون دغدغه مسائل مالی، با هر بازیکنی با هرقیمتی که دلشان خواست قرارداد ببنند.

جمالی نوبندگانی افزود: بویژه در بحث بازیکنان خارجی این موضوع بسیار مشهود است؛ آنها با واسطه‌گری وارد فوتبال کشور شدند و برخی از آنها حتی به اندازه یک نیمه فوتبال نیز بازی نکردند ولی پس از پرداخت نشدن بخشی از پولشان، از ما به مقامات فیفا شکایت کردند و به همین دلیل، تیم‌های ایرانی چند برابر مبلغ قرارداد بازیکنان خارجی جریمه و از ترس محرومیت، ناچار به پرداخت  این مبالغ شدند.

بحث جادو و جنبل فوتبال را وارد فساد مالی و حرفه‌ای می‌کند

عضو فراکسیون ورزش مجلس همچنین یادآورشد: بحث جادو و جنبل در ورزش فوتبال موضوع قابل تأمل دیگری است که فساد مالی و حرفه‌ای ایجاد می‌کند./

پایان پیام

خبرنگار: محمد مقدم فر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet