هدر موبایل
1396/10/05 12:23:00
سرویس اقتصادی
میرزایی:

جریانی همواره مخالف افزایش قیمت حامل های انرژی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد هر زمان صحبت از افزایش قیمت حامل های انرژی می شود عده ای با متغییرهای مختلف مانع از این کار می شوند، سوال اینجاست پس چه زمانی شرایط برای اجرای قانون مناسب است.
جریانی همواره مخالف افزایش قیمت حامل های انرژی است عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد هر زمان صحبت از افزایش قیمت حامل های انرژی می شود عده ای با متغییرهای مختلف مانع از این کار می شوند، سوال اینجاست پس چه زمانی شرایط برای اجرای قانون مناسب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg جریانی,همواره,مخالف,افزایش,قیمت,حامل,های,انرژی,است Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به احتمال افزایش قیمت بنزین تا 1500 تومان، اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد بودیم که رئیس جایگاه داران سوخت در اظهار نظری بیان داشته که افزایش قیمت از توان مردم خارج است، فارق از اینکه این صحبت تا حدی درست است، موضوع اینجاست که رئیس جایگاه داران سوخت چه سمتی دارد که دراین زمینه اظهارنظر می کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه افزایش قیمت ها دولت تصمیم گیری و مجلس مجوز صادر می کند، ادامه داد: افزایش قیمت ها در لایحه بودجه سنواتی به این صورت است که دولت پیشنهاد خود را به مجلس ارائه و نمایندگان پس از بررسی های کارشناسی و انطباق پیشنهادها با قوانین بالادستی مجوز این کار را صادر می کند.

وی تاکید کرد: بنابراین مرسوم نیست که مجلس در زمینه قیمت گذاری ها ورود کند بلکه دولت با بررسی وضعیت اقتصادی جامعه و پیش بینی مسائل به دنبال افزایش قیمت، موضوع را به مجلس آورده و پس از صدور مجوز از سوی قوه مقننه موضوع را اجرایی می کند.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص اهداف قانون هدفمند کردن یارانه ها بیان داشت: یکی از نتایج اصلاح قیمت حامل های انرژی و اجرای قانون هدفمندی یارانه ها که از برنامه سوم توسعه کشور مطرح بوده است، کاهش مصرف انرژی است اما برای رسیدن به این امر تنها راه افزایش قیمت حامل های انرژی نبوده و نیست.

این نماینده مجلس ادامه داد: با این حال فرضیه این بود که با افزایش قیمت، مردم به سمت کاهش مصرف انرژی می روند اما در عمل چنین اتفاقی رخ نداد و ایران در زمینه مصرف حامل های انرژی در مقایسه با کشورهای دیگر نمره خوبی دریافت نمی کند، بنابراین اصلاح قیمت ها اجتناب ناپذیر است.

وی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه برای اصلاح قیمت ها نمی توان مبلغی را برآورد کرد، گفت: هر زمان که صحبت از افزایش قیمت حامل های انرژی می شود، عده ای سعی می کنند با مطرح کردن متغییرهایی اعلام کنند اکنون زمان مناسبی برای افزایش نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این در اواخر دولت خاتمی بحث افزایش قیمت ها نیز مطرح شده بود، توضیح داد: در زمان دولت اصلاحات که شرایط اقتصادی مناسبی داشتیم عده ای با طرح تثبیت قیمت ها مانع افزایش بهای حامل های انرژی شدند، همان جریان امروز مخالف افزایش قیمت هستند و سوال اینجاست چه زمانی شرایط مناسب فراهم می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet