ایام محرم 1398
1396/10/04 19:56:46
سرویس اجتماعی
شیویاری در تشریح دستور کار کمیسیون بهداشت:

بررسی راهکارهای تامین منابع مالی مورد نیاز وزارت بهداشت / انتظار مجلس اجرای برنامه ششم است

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مجلس از وزارت بهداشت انتظار دارد قوانین مربوط به این حوزه در برنامه ششم مانند سیستم ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت را اجرایی کند.
بررسی راهکارهای تامین منابع مالی مورد نیاز وزارت بهداشت / انتظار مجلس اجرای برنامه ششم است عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مجلس از وزارت بهداشت انتظار دارد قوانین مربوط به این حوزه در برنامه ششم مانند سیستم ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت را اجرایی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103776873606.jpg بررسی,راهکارهای,تامین,منابع,مالی,مورد,نیاز,وزارت,بهداشت,/,انتظار,مجلس,اجرای,برنامه,ششم,است Icana

یعقوب شیویاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( دوشنبه، 4 دی ماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی تبصره های ارجاعی لایحه بودجه سال 97 در نشست امروز خبر داد و گفت: مجلس از وزارت بهداشت انتظار دارد قوانین مربوط به این حوزه در برنامه ششم مانند سیستم ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت را اجرایی کند و سازمان برنامه و بودجه نیز منابع مورد نظر را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه در مواردی اعتبارات حوزه سلامت تنها بر روی کاغذ است و تحقق نمی یابد، تصریح کرد: مسئولان وزارت بهداشت بر این باور بودند بر اساس انتظاراتی که دولت از ما دارد و همچنین برای اجرای طرح تحول سلامت باید منابع لازم تامین شود.

وی ادامه داد: در نشست امروز اعضای کمیسیون و مسئولان وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه برای تامین منابع پایدار حوزه سلامت راهکارهایی را ارائه کردند و برای آنکه طرح تحول سلامت پابرجا بماند و مردم بتوانند از مزایای آن استفاده کنند باید حمایت جدی از این طرح در دستور کار مجلس و دولت قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: مجلس قوانین مناسبی را برای حمایت از طرح تحول سلامت تصویب کرده است و انتظار دارد طبق مقررات برای اجرای این قوانین مصوب اقدامات مناسب از سوی وزارت بهداشت انجام شود و چنانچه در این راستا گام بردارد مجلس نیز به رفع مشکلات بودجه ای این دستگاه کمک خواهد کرد.

نماینده مردم میانه در مجلس دهم، با یادآوری اینکه دولت باید 10 درصد هدفمندی یارانه ها را به وزارت بهداشت اختصاص دهد، گفت: متاسفانه این مبلغ تاکنون به صورت کامل پرداخت نشده و تنها در سال 1394 که سال نخست اجرای طرح تحول سلامت بود اختصاص یافت همچنین یک درصد ارزش افزوده، عوارض سیگار و کالاهای آسیب رسان به سلامت نیز باید به وزارت بهداشت اختصاص یابد.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از حضور معاون امور اجتماعی سازمان برنامه و بودجه، مسئولانی از سازمان مدیریت برنامه ریزی، معاونان بهداشت و توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در نشست امروز این کمیسیون خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet