هدر موبایل
1396/10/05 15:29:58
سرویس سیاسی
تابش:

اصلاح طلبان حمایت و نقد دولت را همزمان دنبال می‌کنند

نایب رییس فراکسیون امید تاکید دارد که اصلاح طلبان حامی دولت بوده و هستند، اما این حمایت همراه با نقد است.
اصلاح طلبان حمایت و نقد دولت را همزمان دنبال می‌کنند نایب رییس فراکسیون امید تاکید دارد که اصلاح طلبان حامی دولت بوده و هستند، اما این حمایت همراه با نقد است. https://cdn.icana.ir/d/019/125909.jpg اصلاح,طلبان,حمایت,و,نقد,دولت,را,همزمان,دنبال,می‌کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از اعتمادآنلاین؛ اصلاح طلبان با گذشت حدود پنج ماه از آغاز به کار دولت ضمن انتقاد به برخی از عملکردها، تاکید دارند که همچنان از روحانی و دولت او حمایت می کنند. اما طرح این انتقادها به ابزاری برای اصولگرایان و مخالفان دولت تبدیل شده است که تلاش می کنند این حرکت را عبور از دولت عنوان کنند. موضوعی که محمدرضا تابش نایب رییس فراکسیون امید درباره آن تاکید می کند که برای اصلاح طلبان این نقد و انتقادها در همین سطح انتقاد باقی خواهد ماند.

طرح عبور از روحانی به تازگی مطرح شده است این مسئله فارغ از آنکه از کجا ریشه می‌گیرد اما به تحقق وعده‌های انتخاباتی معطوف شده است، فکر می‌کنید این موضوع تا چه حد برآمده از مطالبات رأی‌دهندگان است؟

رای دهندگان باید در کنار مطالباتشان محدودیت ها و موانع و مشکلات را هم در نظر بگیرند البته که نقد منصفانه موجب پیشبرد امور در هر عرصه ای می شود. منتها برخی مواقع برخی گروه ها هستند که نه تنها نقد نمی کنند بلکه به گونه ای عمل می کنند که موضوع به تخریب می کشد و باید در نظر داشت که تخریب منجر به تضعیف خواهد شد. زمانی که می دانید منابعتان کم است، سرمایه گذاری خارجی انجام نمی شود، هنوز با تحریم ها مواجه هستید اما اینکه مدام نشانه ها و پالس های خود را به سمت دولت ببرید این تخریب است دیگر نقد محسوب نمی شود.

به هر حال وعده هایی به رای دهندگان داده شده که حالا آنها را مطالبه می کنند؟

بله وعده هایی در آن زمان مطرح شده و حالا باید همه کمک کنند تا این وعده ها محقق شود. وعده ها هم باید متناسب با اختیارات رییس جمهوری و امکاناتی که وجود دارد مطرح شود.

در حال حاضر به نظر شما رییس جمهوری به وعده های انتخاباتی خود عمل کرده است؟

ایشان دائم بر اینکه «من در صدد هستم تا وعده ها را محقق کنم» بافشاری می کنند. همچنین در عرصه سیاست خارجی هم با اجرایی شدن برجام تلاش کرده اند تا تحریم ها و محدودیت ها را از بین ببرند. در داخل کشور هم فضا خیلی بهتر از گذشته شده است.

در این پنج شش ماهی که از آغاز دولت دوازدهم می گذرد با توجه به انتقادات اصلاح طلبان به نظرتان اصلاح طلبان عبور از روحانی را کلید زده اند؟

نه اصلا؛  ممکن است اصلاح طلبان نقد و انتقادهایی مطرح کنند اما برای اصلاح طلبان این موضوع در همین سطح انتقاد است. اصلاح طلبان همان طور که قبلا حمایت خود را از دولت اعلام کرده بودند و برای باقی ماندن آن هم تلاش کردند، الان هم حمایت می کنند؛ البته حمایت و نقد توامان و در کنار هم هستند، چون حمایت کرده ایم و می کنیم این دلیل نمی شود که در مواردی که لازم است نقد وجود نداشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet