هدر موبایل
1396/10/06 09:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرم پور حقیقی:

دولت بستر لازم برای افزایش قیمت حامل های انرژی را فراهم نکرده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکثریت اعضای کمیسیون انرژی مجلس با پیشنهاد دولت در راستای افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالف هستند، اظهار کرد: دولت بسترهای لازم را برای این موضوع فراهم نکرده است.
دولت بستر لازم برای افزایش قیمت حامل های انرژی را فراهم نکرده است عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکثریت اعضای کمیسیون انرژی مجلس با پیشنهاد دولت در راستای افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالف هستند، اظهار کرد: دولت بسترهای لازم را برای این موضوع فراهم نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106097816669.jpg دولت,بستر,لازم,برای,افزایش,قیمت,حامل,های,انرژی,را,فراهم,نکرده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ کوروش کرم پور، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه سال 97 مطرح کرده که با افزایش بیش از 50 درصدی قیمت حامل‌های انرژی در صدد است که زمینه را برای اشتغال و تولید فراهم کند، ادامه داد: اما تجربه گذشته نشان داده است که دولت روی کاغذ چیزی می نویسد ولی درعمل به  نحو دیگری رفتار می کند و تاکنون دولت گزارشی از روند کارهای خود در ارتباط با موضوع اشتغال با توجه به مجوزهایی که از مجلس دریافت کرده نداد ه است.

وی با بیان اینکه با افزایش قیمت حامل‌های انرژی فشار زیادی به مردم وارد خواهد شد، ادامه داد: اگر دولت براساس برنامه ششم توسعه عمل کند، بسیاری از مشکلات حل می شد و ما در واقع زمانی می توانیم قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهیم که زمینه را برای این موضوع فراهم کرده باشیم و  چنین کاری نیاز به مقدماتی دارد. مگر می شود ساختمانی را بدون ستون و دیوار ساخت و در ابتدا بخواهیم سقف آن را بسازیم؟

این نماینده مجلس به اهمیت  تحقق عدالت اجتماعی و هدفمند کردن یارانه‌ها به معنای واقعی آن  اشاره کرد و افزود: اگر چنین موضوعاتی تحقق پیدا می کرد زمینه برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیز فراهم می شد.

وی همچنین با اعتقاد بر اینکه  تصمیم دولت برای افزایش قیمت یارانه ها  کارشناسی شده نیست، در پایان صحبت های خود تاکید کرد: دولت باید برنامه ریزی‌هایش به نحوی باشد که امید به زندگی در بین جوانان و مردم افزایش پیدا کند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet