ایام محرم 1398
1388/05/13 14:13:00
سرویس سیاسی
رهنمودهای رهبری به دولت دهم -8

هدایت‌خواه:دولت با مشورت با منتقدین ضعف‌های خود را بشناسد

** عضو کمیسیون فرهنگی گفت: دولت باید برای شناخت ضعف‌ها و نارسایی‌ها از نظر منتقدین دلسوز و خیرخواه استفاده کند.

ستار هدایت خواه عضو کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص تاثیرات همراهی دولت با منتقدین در کارایی و عملکرد مثبت دولت دهم گفت: منتقدینی که از سر دلسوزی و خیرخواهی و با توجه به منافع ملی انتقاد می‌کنند دولت را در شناسایی ضعف‌ها، نارسایی‌ها و کاستی‌هایی که در مسیرش وجود دارد کمک کنند.

وی افزود:دولت برای خدمت به ملت خود باید نارسایی‌ها را شناسایی کرده و مدام خود را ارزیابی نماد و رفتار خود و مجموعه مدیران خود را به دقت بررسی کند و با شناخت نارسایی‌ها و حل آنها چاره اندیشی نمایدو برنامه‌های مشخص و برخوردار از کارامدی لازم برای پیشبرد اهداف خود را طراحی کند.

هدایت خواه تصریح کرد: در بعد ارزیابی دولت از خویشتن و شناخت ضعف‌ها، نارسایی‌ها و آسیب‌ها منتقدین می‌توانند به دولت کمک کنند و با توجه به ویژگی‌های روحی که افراد دارند  ممکن است در ارزیابی خود ضعف‌ها و نارسایی‌های خود را آنچنان که باید نبینند. طبیعتا کسانی که از بیرون هستند راحت‌تر می‌توانند مسایل و مشکلات را ببینند و آنها را با روش صحیح و بدون بزرگ نمایی، تخطئه و تخریب به دولت گوشزد کنند.

وی گفت: قاعدتا دولت‌ها باید این فرصت را مغتنم بشمارند و از این شرایطی که برای شناخت ضعف‌ها فراهم می‌شود استفاده کنند و برای برطرف کردن آنها تلاش کنند.

نماینده بویراحمد ادامه داد: از این حیث همواره منتقدین دلسوز در درون کشور برای دولت‌ها می‌توانند مفید باشند و با توجه به مبانی که مقام معظم رهبری قبلا در مورد روش انتقاد بدون تخریب روشن کرده بودند، انتقادها صورت گیرد دولت‌ها باید استقبال کنند بلکه در مواردی هم می‌توان با این منتقدین دلسوز برای پیدا کردن را حل‌ها مشورت کند نه فقط برای شناخت ضعف‌ها و نارسایی‌ها بلکه برای پیدا کردن روش‌ها گره‌گشایی از مشکلاتی که منتقدین تذکر داده‌اند می‌توان از نظرات آنها استفاده کند و  راهکارها رادر دستور کارقرار دهد.

وی در مورد تاثیر تعامل دولت در موفقیت‌هایش اظهار داشت: دولت موفق دولتی است که از یک طرف ضعف‌ها و نارسایی‌های خود را به روز شناسایی کند و برای برطرف کردن آنها چاره‌اندیشی نماید و از طرف دیگر برای پاسخگویی به مطالبات مردم و تعقیب اهداف خود برنامه روشنی داشته باشد.

هدایت خواه افزود: اگر نگاه شناسایی ضعف‌ها و نارسایی‌ها از منظر منتقدین دلسوز با استفاده از نظرات مشورتی آنها برای رفع نارسایی‌ها می‌تواند دولت را موفق کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet