هدر موبایل
1396/10/06 15:24:40
سرویس فرهنگی
/نقد منصفانه به‌جای سیاه‌نمایی مغرضانه/

رسانه‌ها مفاسد و کاستی‌های کشور را منصفانه نقد کنند/ کلید اصلاح جامعه دوری از افراط و تفریط

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه کلید اصلاح جامعه در دوری از افراط و تفریط نهفته است، گفت: رسانه‌ها مفاسد و کاستی‌های کشور را منصفانه نقد کنند.
رسانه‌ها مفاسد و کاستی‌های کشور را منصفانه نقد کنند/ کلید اصلاح جامعه دوری از افراط و تفریط عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه کلید اصلاح جامعه در دوری از افراط و تفریط نهفته است، گفت: رسانه‌ها مفاسد و کاستی‌های کشور را منصفانه نقد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104494729728.jpg رسانه‌ها,مفاسد,و,کاستی‌های,کشور,را,منصفانه,نقد,کنند/,کلید,اصلاح,جامعه,دوری,از,افراط,و,تفریط Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری درباره پرهیز از سیاه نمایی و بیان نقاط منفی و مثبت امور در کنار یکدیگر گفت: نباید در نقد و انتقاد افراط و تفریط شود؛ بطور مثال ما در برخی مواقع در نقد افراد تنها قصد تخریب را داریم و بطور کامل خوبی‌های فرد یا مسئولان را  نادیده می‌گیریم و از همین رو در برخی از مقاطع نیز چشمانمان را بر روی برخی خلاف‌ها می‌بندیم و فسادها را نیز نادیده می‌گیریم و این امر موجب می‌شود ما نتوانیم در کنترل فساد عکس العمل مناسبی داشته باشیم.

 فضای جامعه به سمت نقد پذیری منصفانه حرکت کند

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای جامعه باید به سمت نقد پذیری عاقلانه، مسئولانه و منصفانه حرکت کند تا جامعه به نحو مطلوب در مسیر اصلاح معضلات جامعه حرکت بکند، تصریح کرد: نقد پذیری زمانی می‌تواند دستاورد مثبتی برای توسعه کشور به همراه داشته باشد که منصفانه و مصلحانه باشد اما برخی‌ها صرفا به مانند یک رگبار افراد را می‌کوبند بنابراین این نوع نقد نمی‌تواند برای کشور نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.

سلیمی افزود: اگربه جای تذکر برای اصلاح افراد، تنها با روش تخریب به نقد افراد بپردازیم، مسلم است که نه تنها فرد اصلاح نمی‌شود بلکه اقداماتی که انجام می‌دهد نیز به صورت یک عمل عادی برای فرد تبدیل به عادت می‌شود.

 نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: فضای رسانه‌های ما باید به سمتی حرکت کند که در راستای آن بتوان تمام مفاسد و کاستی‌های جامعه را نیز برطرف کرد تا  قوه قضاییه و سیستم‌های نظارتی نیز بتوانند با ورود به موضوعات از منظر قانونی خاطیان را مجازات کنند.

در کنار هر نقدی باید راهکاری برای اصلاح معضلات طراحی شود

وی  ادامه داد: در کنار هرنقدی باید راهکاری برای اصلاح معضلات نیز ارائه شود اما نباید اجازه داد افرادی که بیرون از گود هستند، بدون اطلاع جامع از موضوعات افراد را نقد کنند؛ بنابراین امکان دارد افرادی که خودشان نقد می‌کنند، اگر در جایگاه افراد نقد شده قرار بگیرند، به مراتب نقد برآن‌ها نیز  واردتر است.

کلیداصلاح جامعه در دوری از افراط  وتفریط نهفته است

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه کلید اصلاح جامعه در دوری از افراط و تفریط نهفته است یادآورشد: رسانه‌ها مفاسد و کاستی‌ها کشور را منصفانه نقد کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet