هدر موبایل
1396/10/06 18:32:38
سرویس اجتماعی
ناصری نژاد:

رئیس محیط زیست برای تخریب محیط زیست پیشقدم شده است/ تهدید ریزگردهای نمکی برای سلامت کشور

نماینده مردم شادگان در مجلس با انتقاد از اینکه کلانتری برای تخریب محیط زیست پیشقدم شده است، گفت: رضایت از عملکرد سازمان محیط زیست در جامعه وجود ندارد.
رئیس محیط زیست برای تخریب محیط زیست پیشقدم شده است/ تهدید ریزگردهای نمکی برای سلامت کشور نماینده مردم شادگان در مجلس با انتقاد از اینکه کلانتری برای تخریب محیط زیست پیشقدم شده است، گفت: رضایت از عملکرد سازمان محیط زیست در جامعه وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101594751464.jpg رئیس,محیط,زیست,برای,تخریب,محیط,زیست,پیشقدم,شده,است/,تهدید,ریزگردهای,نمکی,برای,سلامت,کشور Icana

مجید ناصری نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه انتقال آب کارون به منزله نابودی کشاورزی و محیط زیست خوزستان است در این رابطه از  عملکرد رییس سازمان حفاظت محیط زیست انتقاد کرد و گفت: علیرغم آنکه انتقادهای زیادی نسبت به عملکرد رییس سازمان سابق محیط زیست داشتیم اما در بحث انتقال آب مجوزهای زیست محیطی برای انتقال آب صادر نکرد و در مقابل این موضوع مقاومت کرد.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه رییس سازمان محیط زیست در نامه ای محرمانه به معاون اول رییس جهور مطرح کرده که با مطالعات فنی انجام گرفته خوزستان سه میلیارد متر مکعب آب مازاد دارد و می توان بحث انتقال آب را تحقق بخشید در حالی که وظیفه اصلی و مهم این دستگاه باید دفاع و حفاظت از محیط زیست کشور باشد.

وی با انتقاد از اینکه رضایت از عملکرد سازمان محیط زیست در جامعه وجود ندارد، تصریح کرد: متاسفانه آقای کلانتری برای تخریب محیط زیست پیشقدم شده است.

انتقال آب و سدسازی های غیرکارشناسانه مهمترین علت ریزگردها و خشکسالی خوزستان

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقال آب و سدسازی های غیرکارشناسانه مهمترین علت ریزگردها و خشکسالی خوزستان است، تصریح کرد: متاسفانه اقدامات برخی مسئولان در زمینه انتقال و احداث سد درست نبوده و با  چنین اقدامات غیرکارشناسی زمینه خشکی دریاچه و تالاب های کشور مانند ارومیه، بختگان، هورالعظیم، هامون و تخریب محیط زیست کشور فراهم شده است.

شیوع ریزگردهای کشور نتیجه سوء مدیریت برخی دستگاه ها

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، شیوع ریزگردهای کشور را نتیجه سوء مدیریت برخی دستگاه ها دانست و گفت: متاسفانه به دلیل عملکرد ضعیف مسئولان ریزگردهای نمکی ناشی از خشکی تالاب ها سلامت مردم خوزستان، استان های همجوار و کشور را تهدید می کند.

وظیفه محیط زیست حفاظت از تالاب ها و زیستگاه ها

عضو مجمع استان خوزستان با تاکید بر اینکه وظیفه محیط زیست حفاظت از تالاب ها و زیستگاه ها است، تصریح کرد: همانطور که مسئولان محیط زیست با شکارچیان غیرمجاز و متعدیان و متجاوزان به طبیعت به شدت برخورد می کنند باید نسبت به پیگیری و تامین حقابه های قانونی تالاب ها اقدام کنند نه اینکه با انتقال آب خود برای خشکی تالاب ها پیشقدم شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet