شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/13 14:28:00
سرویس سیاسی
رهنمودهای رهبری به دولت دهم -9

کریمی:دولت به آنچه‌ مصلحت کشوراست عمل کند

**نماینده بابل اظهار داشت: از دولت دهم انتظار داریم که از همه نظرات استفاده کند و به آنچه که به مصلحت کشور و نظام است عمل کند.

علی کریمی نماینده مردم بابل در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر همراهی دولت با منتقدین و تاثیر آن برکارامدی و عملکرد مثبت دولت گفت: انتقاد دلسوزانه و مشفقانه می‌تواند در جهت شناسایی مشکلات و ایراداتی که به دولت وارداست موثر باشد .

وی افزود: دولت دهم می‌تواند از نظرات انتقادی افرادی که دلسوزانه مشکلات را به دولت گوشزد می‌کنند استفاده نماید البته مقام معظم رهبری افراد منتقد را از یکدیگر تفکیک کردند. عده‌ای که از سر عناد و دشمنی با دولت و نظام در جهت ناکارامد جلوه دادن دولت حرکت می‌کنند که حسابشان جداست و باید به گونه‌ای برخورد شود اما عده‌ای هم هستند که از منظر علمی و کارشناسی برخی از تصمیمات دولت را قبول ندارند.

کریمی با بیان اینکه نظر فراکسیون اصولگرایان مجلس بر حمایت از دولت احمدی نژاد است، تصریح کرد: این حمایت همه جانبه و 100 درصد نیست. گاه در برخی از موارد ممکن است جهت‌گیری‌ها و مواضع دولت را نپسندیم .

وی با بیان اینکه رئیس جمهور بر مبنای اختیاراتی که در قانون اساسی به وی داده است می‌تواند تصمیم بگیرد، اظهار داشت: شنیدن نظرات موافق و مخالف می‌تواند بستر را برای تصمیم‌گیری‌های بهتر فراهم کند.

کریمی در خصوص تعامل مجلس و دولت گفت: مجلس بعنوان یک قوه مستقل می‌تواند به دولت کمک بدهد هر چند که طبق قانون اساسی اصل بر استقلال قوا است، اما قوای سه گانه زیر نظر مقام معظم رهبری برای پیشبرد بهتر امور مردم ضرورتا با یکدیگر تعامل داشته باشند.

وی تصریح کرد: دولت می‌تواند با مجلس بطور عام و با کمیسیون‌های تخصصی مجلس بصورت خاص ارتباط داشته باشد و از نظرات کارشناسی نمایندگان برای اداره کشور استفاده کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet