هدر موبایل
1396/10/09 12:57:00
سرویس اقتصادی
خادم مطرح کرد:

گرانی بنزین به تشدید رشد نرخ تورم منجر می شود / پیشنهاد سهمیه بندی سوخت در سال97

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی گفت:می توان با لحاظ تجربه ی استفاده از کارت سوخت و سهمیه بندی، قیمت بنزین را دو نرخی کرد به نحوی که کسانیکه مصرف مازاد سوخت دارند بهای بیشتری پرداخت کنند.
گرانی بنزین به تشدید رشد نرخ تورم منجر می شود / پیشنهاد سهمیه بندی سوخت در سال97 نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی گفت:می توان با لحاظ تجربه ی استفاده از کارت سوخت و سهمیه بندی، قیمت بنزین را دو نرخی کرد به نحوی که کسانیکه مصرف مازاد سوخت دارند بهای بیشتری پرداخت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104848637894.jpg گرانی,بنزین,به,تشدید,رشد,نرخ,تورم,منجر,می,شود,/,پیشنهاد,سهمیه,بندی,سوخت,در,سال97 Icana

سیدعلاءالدین خادم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره موضوع افزایش قیمت حامل های انرژی گفت:عموم مردم نسبت به افزایش قیمت حامل های انرژی در لایحه بودجه سال 97 اعتراض دارند چرا که احساس می شود این موضوع سبب تشدید رشد تورم در جامعه می شود.

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:تجربه بیانگر این است رشد قابل توجه و یکباره قیمت حامل های انرژی باعث ایجاد شوک اقتصادی در جامعه می شود بنابراین باید در بحث افزایش نرخ حامل های انرژی، تمامی جواب لحاظ شود.   

رشد نرخ بنزین در مقطع فعلی باعث گرانی کاذب کالاها می شود

خادم در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:در موضوع افزایش نرخ حامل های انرژی باید از نظرات کارشناسان استفاده کرد چرا که افزایش نرخ سوخت در مقطع زمانی فعلی به صلاح اقتصاد کشور نیست.   

وی با رشد قیمت حامل های انرژی بصورتی که در لایحه بودجه سال 97 لحاظ شده، مخالف هستم،ادامه داد:وضعیت اقتصادی خانوارها به نحوی نیست که بتوانند تورم بیشتری را تحمل کنند و نباید فراموش کرد رشد نرخ بنزین در مقطع فعلی باعث گرانی کاذب کالاها می شود.

خادم تصریح کرد:اگر قرار است نرخ حامل های انرژی با رشد روبرو شود باید مکانیزم صحیحی وجود داشته باشد به نحوی که زیانی از این بابت متوجه اشخاصی که مصرف بهینه سوخت دارند، نشود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:اگر در نهایت تصمیم بر این شد نرخ حامل های انرژی در سال آینده با رشد روبرو شود باید نرخ حامل های انرژی بصورت پلکانی افزایش یابد همچینین می توان با لحاظ تجربه ی استفاده از کارت سوخت و سهمیه بندی، قیمت بنزین را دو نرخی کرد به نحوی که کسانیکه مصرف مازاد سوخت دارند بهای بیشتری پرداخت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet