هدر موبایل
1396/10/08 12:48:00
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

ایجاد معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه بر مبنای دیپلماسی رایج دنیا است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه امروزه دولت ها بر مبنای توافقات اقتصادی با هم ارتباط برقرار می کنند، گفت: ایجاد معاونت دیپلماسی اقتصادی در وزارت امورخارجه یکی از اقدامات مهم انجام شده محسوب می شود.
ایجاد معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه بر مبنای دیپلماسی رایج دنیا است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه امروزه دولت ها بر مبنای توافقات اقتصادی با هم ارتباط برقرار می کنند، گفت: ایجاد معاونت دیپلماسی اقتصادی در وزارت امورخارجه یکی از اقدامات مهم انجام شده محسوب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101092071874.jpg ایجاد,معاونت,دیپلماسی,اقتصادی,وزارت,خارجه,بر,مبنای,دیپلماسی,رایج,دنیا,است Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ایجاد تغییر در ساختار وزارت امور خارجه، گفت: ساختار وزارتخانه خارجه کشورمان باید بر اساس نیازهای جهانی، منطقه ای و داخلی تغییر می کرد که خوشبختانه اقدام اخیر وزیر امور خارجه در این راستا است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد معاونت سیاسی و انحلال معاونت‌های منطقه‌ای در ساختار جدید، اظهارکرد: این مهم می تواند فعالیت وزارتخانه را چابک تر کرده و نظارت بر بخش های مختلف را افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد معاونت دیپلماسی اقتصادی نیز یکی از اقدامات مهم انجام شده در ساختار جدید محسوب می شود، ادامه داد: دیپلماسی امروز در جهان بر مبنای دیپلماسی اقتصادی است؛ به عبارتی زمانی صرفا گفتگوی سیاسی نظرات را به یکدیگر نزدیک می کرد اما امروزه دولت ها بر مبنای توافقات اقتصادی با هم ارتباط برقرار می کنند لذا وقتی منافع اقتصادی ایجاد شود، پیوندهای سیاسی و امنیتی افزایش می باید. ارتباط و پیوند اقتصادی و امنیتی بین کشور چین و ایالات متحده آمریکا نمونه بارز این مهم است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر می رسد هر چقدر نگاه در سفارتخانه های کشورمان به سمت مسائل اقتصادی و عملگرایانه حرکت کند، بهتر می توانیم منافع کشورمان در جهان را حفظ کنیم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید از یاد برد که معاونت سیاسی در وزارت خارجه می تواند به فهم و درک شرایط پیرامونی کشورمان به لحاظ سیاسی کمک کند و سبب شود تا ظرفیتی که کشورمان دارد به صورت متمرکزتر مورد بهره برداری قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet