هدر موبایل
1388/05/13 16:35:00
سرویس سیاسی
رهنمودهای رهبری به دولت دهم -10

سودانی: تحقق برنامه‌های دولت با همدلی قوا میسر است

**ناصر سودانی تصریح کرد: تحقق برنامه‌های دولت در سایه همراهی و همدلی سه قوه میسر خواهد بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: مقام معظم رهبری در مراسم تحلیف رئیس جمهور مخالفین دولت را به دو دسته تقسیم کردند مخالفین عصبانی و زخم خورده که دست از مخالفت با برنامه‌های دولت برنمی‌دارند و دیگر مخالفینی که منتقد و بی‌غرض هستند که دارای نقطه نظراتی هستند که قابل فهم و اجرا برای دولت است و برای نظام مشکلی نداشته و دلسوز نظام و مردم و کشور هستند. زخم خورده قابلیت جذب و همراهی با دولت را دارند و این نیز فرصتی است برای دولت که آنها را جذب کرده و از پتانسیل‌های علمی و اجرایی آنها استفاده نماید.

وی ادامه داد: نباید این توان را هدر داد و احیانا با بی‌توجهی به اردوگاه دیگری سوق داد.

سودانی با بیان این مطلب که رمز تعامل سازنده داشتن برنامه‌هایی است که در آن اندیشه‌ها و ایده‌های گوناگون رقم خورده باشد گفت: به تعبیری دولت فضایی را ایجاد کند که حلقه وصل هماهنگ با قوا از طریق تفاهم، تبادل نظر، نشست‌های تخصصی، اعتماد به یکدیگر وجود داشته باشد.

وی با اشاره به موضوعات مختلف از جمله تصویب طرح‌ها و لوایح، تعیین وزرا، ارائه برنامه‌های پنج ساله، هدفمند کردن یارانه گفت: اگر اندیشه‌ها با اعتماد به یکدیگر در کنار هم قرار گیرد می‌توان در خصوص مسایل مطرح شده به نتایج مثبت دست یابیم.

عضو کمیسیون انرژی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: ایشان بر این نکته تاکید داشتند که قوای سه گانه باید در کنار و دوشادوش یکدیگر باشند نه در مقابل و تقابل با یکدیگر و در خصوص اعتلای نظام جمهوری اسلامی و الگو شدن کشورمان در منطقه احساس وظیفه کنند.

وی افزود: این امر محقق نمی‌شود مگر در پرتو همدلی، هم اندیشی و همگامی قوای سه گانه.

سودانی با بیان این که این فضا را دولت بیشتر از سایر قوای دیگر می‌تواند فراهم کند افزود: مجلس نیز با آغوش باز از فرمایشات مقام معظم رهبری استقبال می‌کند.

وی تصریح کرد: ما این نوید را به دولت می‌دهیم که در سایه همراهی با دولت در تحقق برنامه‌ها و تطبیق و اجرایی کردن آن و مصوب نمودن قوانینی که کارهای دولت را تسهیل می‌نماید گام برداریم و این فضا در مجلس بویژه پس از رهنمودهای مقام معظم رهبری بیشتر شده است.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که همه مسئولان با تحمل یکدیگر در جهت تعالی کشور گام‌هایی را بردارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet