شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/13 19:18:00
سرویس سیاسی
رهنمودهای رهبری به دولت دهم-12

ترابی: دولت باید شرایط نقدپذیری را درجامعه فراهم کند

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: دولت باید برای توسعه و پیشرفت کشور فضای واقعی را برای ارائه نظرات منتقدین فراهم کند.

نصرالله ترابی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری راه را برای دولت در استفاده از منتقدان فراهم کرد و حال باید قوه مجریه برای استفاده از نیروها، کارشناسان و منتقدان اقدام کند.

وی یادآور شد: صریح‌ترین برداشتی که در استفاده از منتقدان می‌شود این است که دولت با ظرفیت و حوصله بیشتری با نقادان برخورد کند، به نحوی که اگر کسی نقدی داشت، سریع با بدترین شکل ممکن چه در استان و چه در بعد ملی با وی برخورد نکنند.

نماینده مردم شهر کرد در مجلس خاطر نشان کرد: باید توجه و دقت داشت که با تعریف و تمجید نمی‌توان مشکلات را شناخت و در صدد بهبودی آن برآمد؛ بلکه در سایه انتقاد و توجه و گوش کردن نقایص است که می‌توان راه توسعه را طی کرد.

ترابی در خصوص برنامه‌ریزی برای آینده گفت: صحبت‌های دیروز مقام معظم رهبری تاکید بر اجرایی شدن بهتر قانون برنامه پنجم توسعه، رسیدن به چشم‌انداز بیست ساله بود. یعنی مجلس، دولت و قوه‌قضائیه با قدرت در صدد رسیدن به اهداف باشند.

وی در ارتباط با تعامل تصریح کرد: به طور قطع تعامل امری بسیار مثبت و مفید است؛ اما باید دقت داشت تعامل نیروها در متن شاخص‌ها نهفته است.

عضو کمیسیون اجتماعی در ادامه افزود: به عبارت دیگر تعامل از تناسب فرد با شاخص‌ها حاصل می‌شود، یعنی اگر فردی را بیاوریم تناسبی با شاخص‌ها نداشته باشد سپس سعی شود که با چانه‌زنی رای اعتماد بگیرد و این نمی‌تواند معنای تعامل باشد.

ترابی خاطرنشان کرد: هر کاری زیبنده هر فردی نیست به عبارت دیگر فرد مجری باید تجربه، سابقه و عملکرد مثبتی در خصوص اجرای بار سنگین وظایف را داشته باشد.

وی یادآور شد: باتوجه به شرایط فعلی که کشور با مشکلات بیکاری، اقتصادی، بهداشتی، صنعتی، کشاورزی(خشک‌سالی) مواجه است به طور قطع باید برای رفع آنها از نیروهای خلاق، کارآمد به بهترین شکل ممکن استفاده برد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet