خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/10/10 14:17:38
سرویس اجتماعی
ابوترابی:‌

ساخت شهرک با هدف اسکان اضطراری مردم پایتخت امکان پذیر نیست/ شهردار قانون ساماندهی تهران را پیگیری کند

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور مجلس گفت:‌ ایجاد شهرک برای اسکان اضطراری مردم تهران درزمان بحران امکان پذیرنیست.
ساخت شهرک با هدف اسکان اضطراری مردم پایتخت امکان پذیر نیست/ شهردار قانون ساماندهی تهران را پیگیری کند عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور مجلس گفت:‌ ایجاد شهرک برای اسکان اضطراری مردم تهران درزمان بحران امکان پذیرنیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109976416511.jpg ساخت,شهرک,با,هدف,اسکان,اضطراری,مردم,پایتخت,امکان,پذیر,نیست/,شهردار,قانون,ساماندهی,تهران,را,پیگیری,کند Icana

ابوالفضل ابوترابی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، درخصوص پیشنهاد ایجاد شهرک درحد فاصل تهران و قم برای اسکان مردم پایتخت درشرایط بحرانی، گفت:‌ این طرح ها به دلیل نبود بودجه کافی شدنی نیست، ضمن اینکه درصورت ساخت چنین شهرک هایی نیز به دلیل مشکلات بسیار مسکن و حاشیه نشینی دراطراف تهران این شهرک ها از جمعیت پر می شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه چنین طرح هایی سبب افزایش جمعیت تهران می شود، افزود:‌ شهرداری به جای پیگیری چنین طرح هایی شرایط را برای اجرای قانون ساماندهی تهران و انتقال پایتخت سیاسی فراهم کند، باید از رییس جمهوربه عنوان رییس شورای عالی ساماندهی تهران تقاضا کند که  دانشگاه ها به غیر از تهران و شریف را از پایتخت خارج کند.

وی تاکید کرد:‌ صنایع و پادگان ها باید از تهران خارج شود،در حال حاضر تعداد دانشگاه های آزاد بزرگ درتهران بسیار بوده و اگر این دانشگاه ها خالی شوند، بخش بزرگی ازمشکلات حل می شود؛ بنابراین این قانون تنها درمدت 3 سال اجرایی خواهد شد، پیگیری این موضوع نیازمند رایزنی شهردار با رییس دانشگاه آزاد است.

ابوترابی با بیان اینکه نباید برای حل مشکلات تهران پیشنهادات غیرممکن داد، گفت:‌ایجاد شهرک میان تهران و قم تاثیری درکاهش مشکلات مردم درزمان بحران ندارد، زیرا درصورت وقوع زلزله درتهران به دلیل شدت آن شمار افراد مجروح و فوتی از میلیون نیز می گذرد، بنابراین چطورمی توان مردم را اسکان داد؛ ضمن اینکه به دلیل وجود افراد حاشیه نشین درصورت ساخت شهرک همین افراد را باید دراین خانه ها مستقر کرد، همچنین این طرح سبب افزایش جمعیت تهران نیز می شود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور مجلس با تاکید بر کاهش جاذبه های تهران، افزود:‌ باید به عناوین مختلف اقداماتی کرد تا جاذبه های تهران درتمامی حوزه ها به حداقل ممکن کاهش و با مهاجرت برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شهردار تهران درخصوص شرایط اسکان موقت شهروندان تهرانی در زمان بروز حادثه و یا احداث شهرک اسکان اضطراری گفت: بنابراین پیشنهاد می شود که زمین‌های پایین مرقد امام خمینی (ره) که بین تهران و قم است که بخشی از آنها نیز متعلق به شهرداری تهران است برای ساخت این شهرک در نظر گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet