هدر اصلی
1396/10/11 13:06:55
سرویس سیاسی
نجفی:

راهکار پاسخ به مطالبات مردم وفاق ملی است

عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه راهکار پاسخ به مطالبات مردم وفاق ملی است ، گفت: مردم از چگونگی صرف منابع و سرمایه‌های کشور دلخور و نگران هستند.
راهکار پاسخ به مطالبات مردم وفاق ملی است عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه راهکار پاسخ به مطالبات مردم وفاق ملی است ، گفت: مردم از چگونگی صرف منابع و سرمایه‌های کشور دلخور و نگران هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707109081481803.jpg راهکار,پاسخ,به,مطالبات,مردم,وفاق,ملی,است Icana

محمدرضا نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص تجمعات روزهای اخیر دربرخی شهرها در اعتراض به مشکلات اقتصادی و گرانی، گفت: بخش عمده ای از اعتراضات و ناراحتی‌ها دلایل و یا علت‌های اقتصادی و معیشتی دارد، گرفتاری‌هایی از جنس بیکاری، عدم تکاپوی درآمد با هزینه‌ها و مضیقه و محدودیت در تامین نیازهای اساسی خانوارها و گله‌مندی از چگونگی صرف منابع و سرمایه‌های کشور در طی سنوات و ادوار گذشته، که به رغم تحصیل منابع و سرمایه ها، اندوخته ای درخور در حساب ذخیره ارزی و یا توسعه ای متناسب در اقتصاد و معیشت و زیرساخت‌ها ایجاد نشده و کثیری از نیازهای ضروری زندگی بخش مهمی از مردم، با مشکلات قابل توجهی مواجه است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بخش دیگری نیز علاوه بر مسائل مذکور، به دلایل دیگری از جمله، چگونگی رعایت حقوق شهروندی و نحوه برخورد با حقوق اساسی مردم نقد و اعتراضاتی دارند.
وی با اشاره به اینکه ایران کشوری است که باید با سرعت و شتاب از مشکلات و بحران‌ها عبور نموده و مسیر تعالی و توسعه را به گونه ای که در رقابت‌های جهانی و منطقه‌ایی همواره در جایگاه رفیع و ممتاز قرار داشته باشد طی نماید، افزود: حرکت درخور، به سمت توسعه و تعالی، تنها از طریق تجمیع و بهره‌گیری مقتصدانه از تمامی سرمایه های کشور اعم از سرمایه های مادی، سرمایه های انسانی، سرمایه های نمادین و سرمایه های اجتماعی ممکن می‌شود و رعایت حقوق اساسی آحاد ملت و قواعد زندگی جمعی با همه تنوع و تکثری که در آن است نیز از ملزومات آن است.
نجفی معتقد است: حل مشکلات نیازمند وفاق ملی است، بهره گیری توامان و هدفمند و روشمند از همه سرمایه ها و خلق فرصت‌های جدید و دفع مخاطرات مستلزم ایجاد لوازم چنین ضرورت و فضائی است. بایستی اسباب کدورت‌ها، علیرغم وجود گله‌مندی‌ها مرتفع شود، وحتی الامکان از رفتارهای امنیتی و انتظامی در مواجه با دغدغه‌ها و اعتراضات کسانی که از سر دردمندی اعتراضاتی دارند پرهیز شود.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هرچند گروهی از مردم به عنوان ذی‌نفعان، صاحبان و ولی نعمتان کشور بنا به مشکلاتی امروز معترض و نگران هستند، لیکن بنا به تجارب، جبران آثار نامطلوب برخوردهای سخت در دراز مدت دشوار خواهد بود و به حل ریشه ای مشکلات هم کمک موثری نخواهد کرد، بنابراین راهکار اصلی، اطمینان این بخش از مردم شریف است بر آنکه مسئولان، مسائل آنها را دانسته و در راستای حل آنها حرکت می‌کنند.
نجفی تاکید کرد: به گمان من اعتماد و اطمینان مردم به آنکه منابع، سرمایه‌ها، امکانات و فرصت‌های کشور در راستای رفع مشکلات و تقویت جریان سالم و سازنده زندگی آنها و بهبود شرایط کشور، در تمامی جهات و ابعاد ضروری و لازم آن، به کار گرفته خواهد شد چیزیست که سنگ بنای تعاملات سازنده و مولد بعدی و فروکاستن از تنشها خواهد بود.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مبتنی بر چنین رویکردی بایستی به سمت وفاق، تعامل و همکاری مشترک، حفظ و بهره وری و ارزش افزایی هرچه بیشتر همه داشته ها و سرمایه ها حرکت کرد تا ان شاءالله ضمن کاهش موثر مشکلات جاری و بهبود شرایط زندگی مردم، کشور با کمترین هزینه مسیر سازندگی و تعالی را با صلابت طی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet