هدر موبایل
1396/10/11 13:33:43
سرویس اجتماعی
رحیمی:‌

افزایش نرخ بنزین در کاهش میزان آلودگی هوای تهران کارساز نیست/شهرداری درمقابله با آلودگی هوا راهکارهای علمی را عملیاتی کند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت:‌ شهرداری به جای تامین منابع مالی برای رفع آلودگی هوا راهکارهای مدیریتی و علمی را اجرایی کند.
افزایش نرخ بنزین در کاهش میزان آلودگی هوای تهران کارساز نیست/شهرداری درمقابله با آلودگی هوا راهکارهای علمی را عملیاتی کند عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت:‌ شهرداری به جای تامین منابع مالی برای رفع آلودگی هوا راهکارهای مدیریتی و علمی را اجرایی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100250779755.jpg افزایش,نرخ,بنزین,در,کاهش,میزان,آلودگی,هوای,تهران,کارساز,نیست/شهرداری,درمقابله,با,آلودگی,هوا,راهکارهای,علمی,را,عملیاتی,کند Icana

علیرضا رحیمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درمخالفت با پیشنهاد شهردار تهران مبنی برافزایش قیمت بنزین و صرف این منبع دررفع آلودگی هوا، گفت:‌ برای رفع آلودگی هوا به نظربه جای راهکارهای مالی و تامین اعتبارات آن هم از طریق افزایش نرخ حامل های انرژی و یا سوخت، باید فرمول های علمی و مدیریتی را اجرایی کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه تاکنون مسیرهای مدیریتی و کارآمد دررفع آلودگی هوا مورد توجه قرارنگرفته است، افزود:‌ می توان به جای پیشنهادهای مالی ازمشارکت مردم درتصمیم گیری ها و استفاده از ایدهای آنها استفاده کرد، متاسفانه این مسئله دردوره های گذشته مورد غفلت قرارگرفته است؛ ضمن اینکه مسئله هوای پاک یک شبه حل نمی شود.

وی با بیان اینکه حل بخشی از آلودگی هوا به منابع، تجهیزات و امکانات مربوط است، تصریح کرد:‌ باید برنامه ریزی های منضبط و کارآمدی توسط دستگاه های اجرایی و شهرداری ها به عنوان یک راه حل اساسی دراین خصوص مورد عمل قرارگیرد، البته به لحاظ ساختاری شهردارتهران تنها پیشنهادی مطرح کرده و درخصوص تصمیم گیری لایحه بودجه درمجلس تصویب می شود.

رحیمی با تاکید براینکه حتی پیشنهاد دولت درخصوص افزایش قیمت حامل های انرژی به عنوان یکی از منابع درآمدی دولت مورد انتقاد نمایندگان است، گفت:‌ درحال حاضرشرایط معیشتی مردم و وضعیت اقتصادی کشور به گونه ای نیست که برای تامین هرمنبعی قیمت حامل های انرژی افزایش پیداکند، بنابراین شهرداری بهتراست راهکارهای دریافت سهم خود ازظرفیت های قانونی مانند جرائم راهنمایی و رانندگی و مصرف سوخت را تامین کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شهردارتهران با اشاره به پیشنهاد افزایش نرخ بنزین به میزان 150 تا 200 تومان، گفت:‌ این افزایش اعتباری به میزان 700 میلیارد تومان به وجود می آورد که می توان آن را صرف حل آلودگی هوا کرد./

پایان پیام

خبرنگار: کاوه احمدی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet