هدر موبایل
1396/10/12 10:42:07
سرویس فرهنگی
اولادقباد:

خرید کتب کمک درسی بار مالی سنگینی به خانواده‌ها تحمیل می‌کند/ لزوم نظارت واحد ارزیابی بر نحوه استفاده مدارس از کتاب‌های کمک درسی

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دبیران مدارس باید بیشترین زمان خود را به تدریس محتوای کتاب‌های درسی اختصاص دهند، گفت: استفاده از کتاب‌های کمک درسی بار مالی سنگینی برای والدین ایجاد می‌شود.
خرید کتب کمک درسی بار مالی سنگینی به خانواده‌ها تحمیل می‌کند/ لزوم نظارت واحد ارزیابی بر نحوه استفاده مدارس از کتاب‌های کمک درسی عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دبیران مدارس باید بیشترین زمان خود را به تدریس محتوای کتاب‌های درسی اختصاص دهند، گفت: استفاده از کتاب‌های کمک درسی بار مالی سنگینی برای والدین ایجاد می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106900250336.jpg خرید,کتب,کمک,درسی,بار,مالی,سنگینی,به,خانواده‌ها,تحمیل,می‌کند/,لزوم,نظارت,واحد,ارزیابی,بر,نحوه,استفاده,مدارس,از,کتاب‌های,کمک,درسی Icana

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از به کارگیری کتاب‌های کمک درسی در مدارس، گفت: دبیران مدارس باید بیشترین زمان خود را به تدریس محتوای کتاب‌های درسی اختصاص دهند؛ اگر تمام مسائل موجود در کتاب‌های درسی به درستی حل شود دانش‌آموزان می‌توانند در آزمون‌ها به خوبی جوابگوی سوالات باشند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورت معرفی کتاب‌های کمک درسی از سوی معلمان به دانش‌آموزان از یک سو حجم مطالبی که آنها باید مطالعه کنند افزایش می‌یابد و از سوی دیگر بار مالی سنگینی برای والدین ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: معلمان باید بیشترین زمان خود را در مدارس به تدریس کتب درسی اختصاص دهند چرا که کتاب‌های درسی تمام نیاز دانش‌آموزان را برآورده می‌کند؛ البته برخی از این کتاب‌ها متناسب با نیازهای روز دانش‌آموزان نیست که برای رفع این مشکل باید معاونت پژوهش آموزش و پرورش در سال‌های بعد در تالیف کتب درسی اصلاحات لازم را انجام دهد.

اولادقباد با بیان اینکه به روز نبودن برخی از کتاب‌های درسی دلیلی برای استفاده از کتب کمک درسی نیست، اظهار کرد: استفاده از کتاب‌های کمک درسی دانش‌آموزان را از پرداختن به اصل کتاب‌های درسی بازمی‌دارد چرا که زمان کافی برای مطالب اساسی باقی نمی‌ماند.

وی تاکید کرد: در صورتی که دانش‌آموزان به دلیل کمبود وقت نتوانند مسائل موجود در کتاب‌های درسی و کمکی را حلی کنند دچار استرس می‌شوند و در نتیجه بازده لازم از آموزش به دست نمی‌آید.

اولادقباد با بیان اینکه برخی از ناشران کتاب‌های کمک درسی به دلیل سودجویی مالی با مدارس قرارداد امضا می‌کنند، گفت: این کتاب‌ها در مواردی از محتوای علمی و درستی برخوردار نیستند که این موضوع باعث آسیب دانش‌آموزان می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان افزود: واحد ارزیابی عملکرد اداره کل استان‌ها باید بر مدارس نظارت جدی داشته باشد تا با مدارس خاطی که کتاب‌های کمک درسی نامناسبی به دانش‌آموزان معرفی می‌کنند برخورد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet