هدر موبایل
1396/10/12 18:19:14
سرویس سیاسی
پورمختار مطرح کرد:

بهانه‌جویی آمریکایی‌ها برای بلوکه کردن اموال مردم با طرح بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس گفت: ایالات متحده با مطرح کردن بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران می خواهند به نوعی بهانه جویی کرده و آن را دستآویزی برای بلوکه کردن سایر موسسات و مردم در خارج از کشور کنند.
بهانه‌جویی آمریکایی‌ها برای بلوکه کردن اموال مردم با طرح بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس گفت: ایالات متحده با مطرح کردن بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران می خواهند به نوعی بهانه جویی کرده و آن را دستآویزی برای بلوکه کردن سایر موسسات و مردم در خارج از کشور کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109890747512.jpg بهانه‌جویی,آمریکایی‌ها,برای,بلوکه,کردن,اموال,مردم,با,طرح,بررسی,دارایی‌های,مقام‌های,ایران Icana

محمدعلی پورمختار درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا که خواستار بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران شده است، گفت: بر اساس حقوق بین الملل و سایر اسناد قانونی باید اذعان کرد که طرح مذکور خلاف روند بین المللی است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایالات متحده خود را مدعی حمایت از حقوق بشر می داند اما اقداماتی همچون بلوکه کردن دارایی ها مردم سایر کشورها را دردستورکار خود قرار می دهد که بر خلاف حقوق بشر است، اظهارکرد: در واقع دولت آمریکا با این اقدامات به دنبال بهره برداری سیاسی از طرح بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران است.

وی ضمن تاکید بر اینکه اقدام نمادین ایالات متحده به نوعی برای همراه کردن همپیمانانش در منطقه برای پیروی از سیاست های خصمانه و یکجانبه علیه ایران اسلامی است، ادامه داد: آنها در صدد هستند به دنیا القاء کنند که مباحث مالی به حمایت از تروریسم مرتبط است و بر این اساس انها می خواهند اقدام به بررسی و بلوکه کردن اموال ایرانیان در خارج از کشور کنند؛ البته هیچ عقل سلیمی ارتباط این دو موضوع با یکدیگر را قبول نمی کند زیرا ایران خود محور مقابله با تروریسم در منطقه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نباید فراموش کرد که ایالات متحده با مطرح کردن بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران می خواهند به نوعی بهانه جویی کرده و آن را دستآویزی برای بلوکه کردن سایر موسسات و مردم در خارج از کشور کنند.

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد مقامات کشورمان خصوصا وزارت امور خارجه باید با روشنگری نسبت به این اقدام آمریکایی ها، این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و زمینه حضور سرمایه ایرانیان خارج از کشور  به سرزمینمان را فراهم کنند تا علاوه بر جلوگیری از بروز مشکل، موجب رونق و توسعه کشورمان شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet