هدر موبایل
1396/10/12 12:05:23
سرویس سیاسی
نوروزی:

طرح بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران توسط آمریکا خلاف قوانین بین المللی است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد طرح بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران توسط آمریکا خلاف قوانین بین المللی است.
طرح بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران توسط آمریکا خلاف قوانین بین المللی است سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد طرح بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران توسط آمریکا خلاف قوانین بین المللی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105454172659.jpg طرح,بررسی,دارایی‌های,مقام‌های,ایران,توسط,آمریکا,خلاف,قوانین,بین,المللی,است Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا که خواستار بررسی دارایی‌های مقام‌های ایران شده است، گفت: متاسفانه بهانه جویی های ایالات متحده در خصوص کشورمان ادامه دارد و موضوعی همچون بلوکه کردن سرمایه ایرانیان از ابتدای انقلاب در دردستورکارشان قرار داشته و همچنان نیز ادامه داد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه اموال ملت ایران پیش از انقلاب اسلامی نیز توسط آمریکا بلوکه شد که خلاف قانون است، اظهارکرد: بر این اساس ایالات متحده تلاش می کند با عواید بدست آمده از این اموال، به حمایت از گروه هایی که قصد مقابله با کشورمان را دارند اقدام کند و به نوعی به دنبال غارت گری هستند.

وی ادامه داد: مسئولان کشورمان دارایی در ایالات متحده ندارند که بخواهد بررسی شود از این رو این اقدامی صرفا سیاسی علیه کشورمان است که آمریکایی ها آن را مطرح کرده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه باید اذعان کرد که بررسی و بولکه کردن دارایی های ایرانیان در خارج از کشور به نوعی تحریم محسوب شده و این موضوع بر خلاف توافقنامه برجام تلقی می شود، تصریح کرد: می توان گفت روندی که آمریکایی ها در مقابل کشورمان درنظر گرفته اند، همان راه ستیزه جویانه و نقض مفاد برجام است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هیچ مبنای قانونی در سازمان ملل و سایر قوانین وجود ندارد که دولتی اموال ملت و مقامات کشور دیگری را به بهانه های مختلف در دست بگیرد و بلوکه کند و به نوعی این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا خلاف قوانین بین المللی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet