هدر موبایل
1396/10/12 14:39:48
سرویس فرهنگی
درازهی تاکید کرد:

نگاه ویژه به بومی گرایی راه نجات آموزش در مناطق محروم/نیروی‌های انسانی در مناطق به درستی توزیع نمی شوند

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه راه نجات آموزش و پرورش در مناطق محروم و مرزی نگاه ویژه به بومی‌گرایی دراستخدام مدرس است، گفت: نیروی‌های انسانی آموزش و پرورش به درستی  تدوین و تنظیم نشده است .
نگاه ویژه به بومی گرایی راه نجات آموزش در مناطق محروم/نیروی‌های انسانی در مناطق به درستی توزیع نمی شوند عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه راه نجات آموزش و پرورش در مناطق محروم و مرزی نگاه ویژه به بومی‌گرایی دراستخدام مدرس است، گفت: نیروی‌های انسانی آموزش و پرورش به درستی  تدوین و تنظیم نشده است . https://cdn.icana.ir/d/019/201606101455833634.jpg نگاه,ویژه,به,بومی,گرایی,راه,نجات,آموزش,در,مناطق,محروم/نیروی‌های,انسانی,در,مناطق,به,درستی,توزیع,نمی,شوند Icana

محمد باسط درازهی درگفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره مشکلات آموزش پرورش در تامین منابع نیروی انسانی،گفت: مشکلات حوزه اساسی آموزش و پرورش به دو مقوله سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می‌شود و از همین رو مشکلات نرم افزاری آموزش و پرورش اختصاص به بخش منابع انسانی دارد و سخت افزاری نیز به فضای آموزشی باز می‌گردد.

 منابع انسانی آموزش و پرورش به درستی تدوین وتنظیم نشده  است

نماینده مردم سراوان، سیب و سوران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروی‌های انسانی آموزش و پرورش به درستی تدوین وتنظیم نشده اند تصریح کرد: دربرخی از مناطق کشور با کمبود نیروی انسانی و در مکان‌های دیگر در این مرز بوم با مازاد  نیروهای  انسانی روبرو هستیم.

درازهی افزود: ما در استان سیتان و بلوچستان نیز تنظیم مناسبی در میزان بهره گیری از منابع انسانی معلمان  نداریم زیرا ما در  بلوچستان با کمبود نیروی انسانی روبرو هستیم اما در سیستان با مازاد نیرو روبرو هستیم و این در حالی است که باید نگاه ویژه در راستای کیفیت سازی در تدریس نیز مدنظر قرار بگیرد.

بار سنگینی از آموزش و پرورش با تامین معلم به طریق سرباز معلم برداشته می‌شود

درازهی  تصریح  کرد: بارسنگینی از آموزش و پرورش با تامین معلم به طریق سرباز معلم برداشته می‌شود و ما مخالف و منکر این  مسئله  نیستیم اما باید برای ارتقای کیفیت کارمعلمان این موضوع نیز مورد بررسی قرار بگیرد بنابراین معلمانی نیز  که   در قالب سرباز معلم و خرید خدمات  آموزشی یا حق التدریس استخدام می‌شوند، باید در راستای  تدابیر علمی، افزایش سطح توامندی علمی دانش آموزان را رقم بزنند.

عضوکمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، با بیان اینکه راه نجات آموزش در مناطق محروم  ومرزی نگاه ویژه به بومی گرایی است، یاداورشد: نگاه آموزش و پرورش در مقوله تدریس درمناطق محروم و مرزی باید در راستای انتخاب معلم بر مبنای واقعی کلمه بوم برای بوم در نظر گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet