هدر موبایل
1396/10/15 16:09:00
سرویس اقتصادی
موسوی مطرح کرد:

مجوز برنامه ششم به دولت برای افزایش قیمت حامل های انرژی / برخی دهک ها توان افزایش تورم را ندارند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان داشت که قانون برنامه ششم توسعه به دولت اجازه افزایش قیمت حامل های انرژی را داده است اما اجرای آن جای سوال دارد.
مجوز برنامه ششم به دولت برای افزایش قیمت حامل های انرژی / برخی دهک ها توان افزایش تورم را ندارند عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان داشت که قانون برنامه ششم توسعه به دولت اجازه افزایش قیمت حامل های انرژی را داده است اما اجرای آن جای سوال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710104262695004.jpg مجوز,برنامه,ششم,به,دولت,برای,افزایش,قیمت,حامل,های,انرژی,/,برخی,دهک,ها,توان,افزایش,تورم,را,ندارند Icana

سیدفرید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تبصره 18 لایحه بودجه سال 97 در خصوص افزایش قیمت حامل های انرژی اظهار داشت: مجلس در زمان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه به دولت این اجازه را داده است که قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد اما در حال حاضر نحوه اجرای این مجوز جای سوال دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه 97 پیشنهادی در راستای اجرای این بند از برنامه ششم توسعه آورده است، ادامه داد: دولت در این زمینه پیشنهاد داده است که قیمت بنزین 500 تومان افزایش پیدا کند و پیش بینی کردده است که درآمدهای حاصل از این افزایش که 17 هزار میلیارد تومان را صرف بهبود بافت فرسود، نوسازی حمل و نقل عمومی و توسعه اشتغال کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: در حال حاضر این سوال وجود دارد که افزایش قیمت حامل های انرژی چه تبعاتی بر شاخص های اقتصادی، وضعیت اقتصاد جامعه و تورم دارد.

وی تاکید کرد: تبعات تورمی این تصمیم گیری، رشد اقتصادی کشور را تحت شعاع قرار می دهد و این نکته حائز اهمیت است که آثار تورمی بر روی دهک های جامعه متفاوت است و باید تاثیر افزایش قیمت را بر دهک های مختلف را برآورد کنیم.

این نماینده مجلس بر این باور است که بسیاری از دهک های جامعه تاب و توان افزایش فشار تورمی را ندارند.

موسوی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید ساز و کار اجرای بهینه سازی بافت فرسوده و توسعه اشتغال مشخص شود، بیان داشت: در قانون هدفمندی یارانه ها اهداف متعددی ذکر شده است و از ابتدای اجرای این قانون تاکنون 320 هزار میلیارد تومان هزینه شد اما هیچ کدام از اهداف آن محقق نشده است.

وی تاکیدکرد: نمایندگان مجلس نمی خواهند همان خطا در قالب قانون بودجه با  آثاری بدتر تصویب شود از سوی دیگر زمان اینکه پول بکاریم و اشتغال درو کنیم گذشته است و این ایده دولت برای اختصاص اعتباری برای اشتغالزایی برای به دقت بررسی شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورایاسلامی با بیان اینکه باید تبعات افزایش قیمت حامل های انرژی برآورد شود، بیان داشت: باید آثار این تصمیم بر دهک های مختلف برآورد و راه کارها و نوع ورود به آن پیش بینی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet