هدر موبایل
1396/10/15 09:26:27
سرویس اجتماعی
ذوالقدر:

بلندمرتبه سازی متهم ردیف اول آلودگی هوای پایتخت/ ساخت 20 درصد از بلندمرتبه های تهران در منطقه 22 و مسدود کردن ریه تنفسی پایتخت

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: متاسفانه با ساخت ۲۰ درصد از بلندمرتبه های تهران در منطقه ۲۲ ریه تنفسی پایتخت مسدود شده است.
بلندمرتبه سازی متهم ردیف اول آلودگی هوای پایتخت/ ساخت 20 درصد از بلندمرتبه های تهران در منطقه 22 و مسدود کردن ریه تنفسی پایتخت عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: متاسفانه با ساخت 20 درصد از بلندمرتبه های تهران در منطقه 22 ریه تنفسی پایتخت مسدود شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg بلندمرتبه,سازی,متهم,ردیف,اول,آلودگی,هوای,پایتخت/,ساخت,20,درصد,از,بلندمرتبه,های,تهران,در,منطقه,22,و,مسدود,کردن,ریه,تنفسی,پایتخت Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه بلندمرتبه سازی و تراکم فروشی نقش زیادی در تشدید آلایندگی هوای پایتخت داشته است، گفت: متاسفانه ساخت ساختمان های بلندمرتبه در غرب و شمال تهران مانند منطقه 22 ریه تنفسی پایتخت را مسدود کرده است.

ساخت 20 درصد از بلندمرتبه های تهران  در منطقه 22

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه 20 درصد از بلندمرتبه های تهران طی ده های اخیر در منطقه 22 ساخته شده اند، گفت: در غرب تهران که به عنوان ریه تنفسی شهر محسوب می شود برج های بلندی ساخته شده که با این اقدام نه تنها جلوی تنفس  پایتخت گرفته شده بلکه ریه تنفسی پایتخت مسدود و موجبات تشدید آلایندگی هوای پایتخت فراهم شده است.

بلندمرتبه سازی های یکی از عوامل موثر بر تشدید آلایندگی هوای پایتخت است

وی با بیان اینکه بلندمرتبه سازی های یکی از عوامل موثر بر تشدید آلایندگی هوای پایتخت است، افزود: یکی از اثرات منفی بلندمرتبه سازی تغییر جریان باد شهری است بنابراین می طلبد که به هیچ وجه مجوز ساخت بلندمرتبه سازی در پایتخت به ویژه منطقه 22 صادر نشود البته شهرداری در اقدامی مناسب بلندمرتبه سازی را در پایتخت ممنوع کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ضوابط بلندمرتبه سازی در پایتخت باید رعایت شود، گفت: باید با توسعه حمل ونقل عمومی و فضای سبز و همچنین خروج صنایع آلاینده هوای آلوده تهران را از ساکن بودن خارج کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از اینکه توسعه پایتخت آلودگی هوا را تشدید کرده است، افزود: شهرری به دلیل وجود انواع کارخانه های آلاینده در معرض انواع آلودگی های زیست محیطی قرار دارد و می طلبد آلودگی این کارخانه ها کنترل و از سویی به خارج از شهر منتقل شوند؛ در قانون هوای پاک برخورد با صنایع آلاینده لحاظ  و جرائمی نیز پیش بینی شده است بنابراین باید با کارخانجاتی که ملاحظات زیست محیطی را رعایت نمی کنند برخورد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet