هدر موبایل
1396/10/16 08:18:43
سرویس اجتماعی
سیاوشی:

اراده‌ای برای انتقال پایتخت سیاسی و اداری وجود ندارد/ کاهش روند مهاجرت به تهران طی دو سال گذشته

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه اراده ای برای انتقال پایتخت سیاسی و اداری وجود ندارد، گفت: برای تحقق انتقال پایتخت اداری و سیاسی راه طولانی در پیش داریم.
اراده‌ای برای انتقال پایتخت سیاسی و اداری وجود ندارد/ کاهش روند مهاجرت به تهران طی دو سال گذشته عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه اراده ای برای انتقال پایتخت سیاسی و اداری وجود ندارد، گفت: برای تحقق انتقال پایتخت اداری و سیاسی راه طولانی در پیش داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg اراده‌ای,برای,انتقال,پایتخت,سیاسی,و,اداری,وجود,ندارد/,کاهش,روند,مهاجرت,به,تهران,طی,دو,سال,گذشته Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اظهارات اخیر معاون اول رییس جمهور مبنی بر اینکه دو دیدگاه متفاوت برای حل مسائل و مشکلات تهران از سوی کارشناسان که یکی انتقال پایتخت و دیگری ساماندهی منطقه شهری تهران بزرگ است مطرح می شود، گفت: بخش اداری در مراکز پرترافیک شهر قرار داشته بنابراین زندگی شهروندان را تحت الشعاع قرار داده است از این رو می طلبد بخش هایی از ادارات به خارج از شهر انتقال یابد یا با ایجاد شهر جدید و انتقال پایتخت سیاسی و اداری به آن از بار ترافیک شهر کاسته و امر ساماندهی پایتخت حاصل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای تحقق انتقال پایتخت اداری و سیاسی راه طولانی در پیش داریم،  افزود: زیرساخت های این موضوع فراهم نیست و از سویی اراده و عزمی در دستگاه های متولی برای تحقق این موضوع وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه با انتقال پایتخت سیاسی و اداری و تمرکززدایی از پایتخت بخش زیادی از مشکلات این شهر را مرتفع و خسارات ها در زمان بحران کاهش می یابد، تصریح کرد: مشکلاتی مانند بحران آب، بیکاری، زلزله، مهاجرت بی رویه، حاشیه نشینی، آلودگی هوا، تمرکز امکانات مالی و اداری به ویژه تمرکز دستگاه های مالی و خدماتی، تهران را تهدید می کند و به صورت جدی می طبد برای ساماندهی آسیب های تهران و تمرکززدایی سیاسی، اداری و مالی پایتخت گام های جدی برداشته شود تا بخشی از این آسیب ها مرتفع شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه طی دو سال گذشته روند مهاجرت ها به تهران کاهش یافته است، گفت: جمعیت شهرستان ها و برخی مناطق تهران از برخی استان های کشور بیشتر است به عنوان مثال شهرستان اسلام شهر دارای 600 هزار نفر جمعیت است و جمعیت رو به فزونی شهرستان ها و مناطق تهران باعث شده در سیستم اداری مشکلات مدیریتی زیادی وجود داشته باشد.

سیاوشی شاه عنایتی ادامه داد: هر چند این شهرستان ها هر کدام آورده مالی برای شهر تهران دارند اما به همان میزان هم مسائل و مشکلاتی برای پایتخت دارند که باید رفع آنها مورد توجه قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه 30 نماینده تهران تنها جوابگوی رسیدگی به مشکلات مناطق  22 گانه هستند، تصریح کرد: شهرستان های تهران مانند شمیرانات و شهرری هر کدام نیاز به نمایندگان و دستگاه های اداری مشخصی داشته و به عنوان شهرستان های مستقل خارج از  پایتخت می توانند نیازهای خود را رفع کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet