هدر موبایل
1396/10/16 08:05:00
سرویس سیاسی
کولیوند:

طرح تعیین شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به صحن مجلس می‌آید / قوانین انتخابات شوراها و مجلس اصلاح می‌شوند

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: بخشی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اصلاح خواهد شد.
طرح تعیین شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به صحن مجلس می‌آید / قوانین انتخابات شوراها و مجلس اصلاح می‌شوند رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: بخشی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اصلاح خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/46833.jpg طرح,تعیین,شرایط,نامزدهای,انتخابات,ریاست,جمهوری,به,صحن,مجلس,می‌آید,/,قوانین,انتخابات,شوراها,و,مجلس,اصلاح,می‌شوند Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اقدامات کمیسیون شوراها برای اصلاح قوانین انتخاباتی، اظهار داشت: مجلس طرحی را برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری ارائه خواهد کرد و شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تعیین خواهد شد.

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس سیاست های کلی انتخابات که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده، بخشی از شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را شورای نگهبان باید تعیین کند و بخش دیگری را نیز مجلس باید تهیه کند.

وی افزود: بنابراین بخشی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اصلاح خواهد شد.

کولیوند با اشاره به اینکه طرحی را نیز برای اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ارائه خواهیم کرد، متذکر شد: طرح دیگری را نیز برای اصلاح قانون انتخابات شوراها تهیه می‌کنیم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر لایحه جامع و واحد انتخابات را دولت به مجلس ارائه کند، بعد از بررسی کامل این اصلاحات را در لایحه جامع جایگزین می کنیم، زیرا در این 3 طرح اصلاحی که در کمیسیون شوراها برای انتخابات تهیه شده، نماینده دولت، شورای نگهبان و مرکز پژوهش‌ها در جلسات کمیسیون شوراها شرکت کردند و نظرات خود را بیان داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet