هدر موبایل
1396/10/16 08:11:23
سرویس فرهنگی
بیرانوندی مطرح کرد:

کاهش تنوع مدارس تنها راهکار حذف کتاب‌های کمک درسی/ سوال‌های کنکور از کتاب‌های درسی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بهترین راهکار برای حذف کتاب‌های کمک درسی را کاهش تنوع مدارس دانست.
کاهش تنوع مدارس تنها راهکار حذف کتاب‌های کمک درسی/ سوال‌های کنکور از کتاب‌های درسی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بهترین راهکار برای حذف کتاب‌های کمک درسی را کاهش تنوع مدارس دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711101608726221.jpg کاهش,تنوع,مدارس,تنها,راهکار,حذف,کتاب‌های,کمک,درسی/,سوال‌های,کنکور,از,کتاب‌های,درسی,است Icana

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد نسبت به استفاده از کتاب‌های کمک‌های درسی در مدارس، گفت: با توجه به زمانی که دانش‌آموزان دارند نمی‌توانند هم کتاب‌های درسی و هم کمک درسی را درست و کامل مطالعه کنند؛ به عبارتی یادگیری تمام یافته‌های دنیا در مدت تحصیل برای دانش‌آموزان امکان‌پذیر نیست.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی بخشی از سوال‌های کنکور اطلاعات عمومی بود و بخش دیگر  سوالات از کتاب‌های درسی طرح می‌شد اما امروزه تمام سوال‌های کنکور از مطالب موجود در کتاب‌های درسی است بنابراین استفاده از کتاب‌های کمک درسی نیاز نیست.

وی با بیان اینکه برخی از کتب کمک درسی مهارت دانش‌آموزان را در پاسخگویی به سوال‌های کنکور و آزمون‌ها‌ افزایش می‌دهد، اظهار کرد: دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه یا برخی مدارس که آزمون ورودی دارند از این کتاب‌ها استفاده می‌کنند و در واقع برای تقویت تست‌زنی دانش‌آموزان به کار می‌رود.

وی با انتقاد از وجود مدارس تیزهوشان و نمونه، بیان کرد: وجود این مدارس باعث می‌شود که دانش‌آموزان ناچار به استفاده از کتاب‌های کمک درسی شوند چرا که برای موفقیت در آزمون ورودی باید توانایی تست‌زنی داشته باشند.

بیرانوندی یادآور شد: تنوع مدارس عامل اصلی استفاده از کتاب‌های کمک درسی است؛ خانواده‌ها تمایل دارند فرزندانشان با استفاده از این کتاب‌ها از دانش‌آموزان دیگر برتری پیدا کنند؛ بهترین راهکار برای حذف کتاب‌های کمک درسی کاهش تنوع مدارس است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه تاکید کرد: استفاده از کتاب‌های کمک درسی باعث استرس دانش‌آموزان می‌شود چرا که باید علاوه بر کتب درسی این کتاب‌ها را نیز مطالعه کنند؛ وجود این کتاب‌ها از یک سو به دانش آموزان آسیب وارد می‌کند و از سوی دیگر بار مالی زیادی به خانواده‌ها تحمیل می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet