هدر موبایل
1396/10/18 14:26:01
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

استانی شدن بودجه آموزش و پرورش سبب تحریک و تشدید اعتراضات مردمی می‌شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از پیشنهاد استانی شدن بودجه آموزش و پرورش، معتقد است در شرایطی که برخی ناآرامی‌ها در کشور مشاهده شده، پیگیری چنین موضوعی باعث تحریک و تشدید اعتراضات مردمی می‌شود.
استانی شدن بودجه آموزش و پرورش سبب تحریک و تشدید اعتراضات مردمی می‌شود نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از پیشنهاد استانی شدن بودجه آموزش و پرورش، معتقد است در شرایطی که برخی ناآرامی‌ها در کشور مشاهده شده، پیگیری چنین موضوعی باعث تحریک و تشدید اعتراضات مردمی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109864674861.jpg استانی,شدن,بودجه,آموزش,و,پرورش,سبب,تحریک,و,تشدید,اعتراضات,مردمی,می‌شود Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتدرباره پیشنهاد استانی شدن بودجه آموزش و پرورش که در لایحه بودجه سال 97 گنجانده شده است، گفت: این پیشنهاد از سوی دولت، پیشنهاد جدیدی است که در لوایح بودجه سال‌های گذشته نبوده و علت طرح این موضوع از سوی دولت برای نمایندگان مجلس روشن نیست.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا استانی شدن بودجه آموزش و پرورش موجب بروز نارضایتی فرهنگیان خواهد شد، افزود: با توجه به اعتراضات اخیر نباید شرایط را به گونه‌ای رقم زد که این اعتراضات مردمی تشدید و تحریک شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر که فضای مجازی در تمام مناطق کشور گسترش یافته و اخبار لحظه به لحظه در سراسر کشور مخابره می‌شود، کافی است پرداخت حقوق و مزایای یک استان به تأخیر بیفتد همین مسئله می‌تواند به بروز نارضایتی میان فرهنگیان دامن بزند و شاهد اعتراضات معلمان باشیم.

این نماینده مردم در مجلس اظهار کرد: بر اساس لایحه بودجه سال 97 به استانداران اجازه داده می‌شود که 10 درصد ردیف‌های بودجه جابه‌جا شود و اگر جایی نیاز به بودجه داشته باشند ، ممکن است از بودجه آموزش و پرورش به بخش‌های دیگر اختصاص دهند که این مسئله به آموزشو پرورش ضربه خواهد زد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش نهادی ملی و حاکمیتی است و باید بودجه آن نیز به صورت ملی دیده شود، افزود: اجرای پیشنهاد استانی شدن بودجه آموزش و پرورش مغایر اصل 3 بند 9 قانون اساسی و مصداق تبعیض منطقه‌ای به شمار می‌آید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet