هدر موبایل
1396/10/17 12:31:49
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دبیرانجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران:

شب گذشته تعدادی از دانشجویان آزاد و امروز هم منتظر آزادی تعدادی دیگر هستیم

دبیرانجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، اعلام کرد: از پیگیری‌های این تشکل برای آزادی دانشجویان دستگیر شده در پی تجمعات اخیر در کشور خبرداد.
شب گذشته تعدادی از دانشجویان آزاد و امروز هم منتظر آزادی تعدادی دیگر هستیم دبیرانجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، اعلام کرد: از پیگیری‌های این تشکل برای آزادی دانشجویان دستگیر شده در پی تجمعات اخیر در کشور خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712103154130352.jpg شب,گذشته,تعدادی,از,دانشجویان,آزاد,و,امروز,هم,منتظر,آزادی,تعدادی,دیگر,هستیم Icana

به گزارش خبرگزار ی خانه ملت؛ محمد رهبری در ارتباط با وضعیت دانشجویان دستگیر شده در روزهای اخیر اظهار کرد: ما تا امروز پیگیری‌های زیادی برای آزادی دانشجویان بازداشتی داشته‌ایم، قول و عده‌هایی داده شده که این هفته تعدادی از آن‌ها آزاد می‌شوند و شب گذشته نیز تعدادی از دانشجویان آزاد شده‌اند. به نظر می‌رسد امروز هم تعدادی دیگر آزاد شوند.

وی یادآور شد: البته آمار دقیقی از تعداد دانشجویان آزاد شده نداریم. به نظر می‌رسد برای آزادی دانشجویان نیاز به تامین قرار کفالت وجود دارد و با قید ضمانت امکان آزادی برای آن‌ها فراهم است.

این فعال دانشجویی گفت: از روز دوشنبه ۱۱ دی ماه تا به امروز، مرتبا پیگیر وضعیت دانشجویان بازداشتی از طریق دانشگاه، وزارت علوم و بخش های دیگر دولت و همچنین نمایندگان مجلس بوده‌ایم. همچنان این پیگیری‌ها تا آزادی همه دانشجویان ادامه خواهد داشت. تمامی این نهادها نیز به ما قول پیگیری آزادی دانشجویان را داده‌اند که امیدواریم این وعده‌ها زودتر عملی شود.

وی همچنین تصریح کرد: تا دیروز صبح، در مجموع اسامی نزدیک به ۴۰ دانشجوی بازداشتی در دو دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران از سوی دوستان وهم کلاسی‌های آن‌ها به دست ما رسیده است که ما لیست اسامی بازداشت شدگان را جهت پیگیری وضعیت آن‌ها و آزادیشان، در اختیار نهادهای مرتبط قرار داده ایم و مسئولین امر را نسبت به اسامی بازداشت شدگان که کمتر اطلاعی از آن‌ها وجود داشته، مطلع کرده ایم. متاسفانه تا قبل از اعلام اسامی برخی از دانشجویان بازداشتی به مسئولین دانشگاهی، اطلاعی از بازداشت آنها در میان مسئولین وجود نداشت که تلاش ما در وهله اول این بود که مسئولین را نسبت به اسامی این افراد آگاه کنیم تا امکان پیگیری پرونده آنها راحت تر شود.

به گزارش ایسنا،رهبری در پایان گفت: در میان اسامی بازداشت شدگان، سلایق مختلف فکری دیده می‌شود و انتساب بازداشت شدگان به یک جریان فکری صحت ندارد. ما در انجمن اسلامی نیز بدون در نظر داشتن گرایش‌های مختلف دانشجویان بازداشتی و برای پاسداشت حرمت دانشگاه و دانشجو و لزوم توجه به آزادی بیان در جهت آزادی همه دانشجویان و در راستای اجرای قانون تلاش‌های خود را ادامه خواهیم داد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet