هدر موبایل
1396/10/18 10:48:30
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد:

درآمدهای آموزش و پرورش در هر استان در همان استان هزینه می‌شود/ چکش‌کاری برای استانی شدن بودجه آموزش و پرورش

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ با اشاره به رأی کمیسیون به اختصاصی شدن بودجه آموزش و پرورش، گفت: با این رأی درآمدهای آموزش و پرورش در هر استان در همان استان هزینه می‌شود ولی هنوز تصمیمی برای استانی شدن بودجه گرفته نشده است.
درآمدهای آموزش و پرورش در هر استان در همان استان هزینه می‌شود/ چکش‌کاری برای استانی شدن بودجه آموزش و پرورش عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 با اشاره به رأی کمیسیون به اختصاصی شدن بودجه آموزش و پرورش، گفت: با این رأی درآمدهای آموزش و پرورش در هر استان در همان استان هزینه می‌شود ولی هنوز تصمیمی برای استانی شدن بودجه گرفته نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104041871021.jpg درآمدهای,آموزش,و,پرورش,در,هر,استان,در,همان,استان,هزینه,می‌شود/,چکش‌کاری,برای,استانی,شدن,بودجه,آموزش,و,پرورش Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه نمایندگان مجلس به اختصاصی شدن درآمدهای آموزش و پرورش که در لایحه بودجه سال 1397 آمده بود، رأی مثبت دادند، توضیح داد: این پیشنهاد دولت هر ساله در لوایح بودجه‌ای دولت می‌آمد که امسال به دلیل ارائه پیشنهاد بودجه هزینه‌ای استانی آموزش و پرورش حساسیت‌های در این خصوص وجود داشت که رأی اخیر کمیسیون ارتباطی به استانی شدن بودجه آموزش و پرورش نداشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بر این اساس و با رأی کمیسیون تلفیق، درآمدهای آموزش و پرورش ناشی از فرورش املاک و غیره در هر استان برای آموزش و پرورش همان استان هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق بودجه هنوز وارد بررسی بودجه هزینه‌ای نشده و استانی شدن بودجه آموزش و پرورش در بخش هزینه‌ای بودجه است، افزود: معتقدم بودجه آموزش و پرورش نیز باید به روش بودجه دانشگاه‌ها "ملی- استانی" شود تا با تشکیل هیأت امنا این بودجه در استان‌ها به مدارس تخصیص یابد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: در صورت استانی شدن بودجه آموزش و پرورش استانداران این اختیار را خواهند داشت که بودجه آموزش و پرورش را تغییر دهند ولی در صورت ملی استانی شدن بودجه چنین اختیاری به استانداران داده نمی‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet