هدر موبایل
1396/10/19 11:20:25
سرویس اجتماعی
هاشمی مطرح کرد:

روند رو به رشد ورشکستگی داروخانه‌ها به دلیل تاخیر 7 ماهه بیمه‌ها در پرداخت مطالبات

رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس با انتقاد از تاخیر ۷ ماهه بیمه ها در پرداخت مطالبات داروخانه ها، گفت: اگر مطالبات پرداخت نشود امکان اختلال در چرخه دارویی کشور و تهدید سلامت مردم وجود دارد.
روند رو به رشد ورشکستگی داروخانه‌ها به دلیل تاخیر 7 ماهه بیمه‌ها در پرداخت مطالبات رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس با انتقاد از تاخیر 7 ماهه بیمه ها در پرداخت مطالبات داروخانه ها، گفت: اگر مطالبات پرداخت نشود امکان اختلال در چرخه دارویی کشور و تهدید سلامت مردم وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712105343069328.jpg روند,رو,به,رشد,ورشکستگی,داروخانه‌ها,به,دلیل,تاخیر,7,ماهه,بیمه‌ها,در,پرداخت,مطالبات Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری نشست اخیر اعضای فراکسیون غذا و دارو با انجمن داروسازان، گفت: در این نشست برخی از اعضای انجمن پخش، سندیکای تولیدکنندگان دارو، اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان ایران، معاون پشتیبانی سازمان غذا و دارو، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی، نماینده پارلمانی سازمان غذا و دارو در مجلس حضور داشتند و با اعضای فراکسیون غذا و دارو در مورد مشکلات حوزه دارو، داروخانه ها و تاخیر سازمان های بیمه گر در پرداخت مطالبات به تبادل نظر پرداخته و برای پرداخت بدهی ها راهکارهای خود را ارائه کردند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسئولان حاضر در این نشست نسبت به طولانی شدن معوقات و تاخیر سازمان های بیمه گر در پرداخت مطالبات داروخانه ها و شرکت های پخش بسیار نگران بودند، افزود: طولانی شدن پرداخت معوقات داروخانه ها تبعاتی مانند ورشکستگی داروخانه ها، اختلال در چرخه دارویی کشور،  تهدید سلامت مردم و نارضایتی ها را به دنبال دارد.

وی با انتقاد از تاخیر 7 ماهه در پرداخت مطالبات داروخانه ها از سوی بیمه ها، گفت: داروسازان بر این باور بودند اگر تا پایان سال مطالبات داروخانه ها پرداخت نشود به طور قطع توان ادامه کار را نداشته و با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنها همچنین نسبت به کاهش تعرفه های دارویی انتقاد داشتند و بر این باور بودند اگر بیمه ها مطالبات را پرداخت نکند فعالیت ها و خدمات سیر نزولی پیدا خواهد کرد.

رییس فراکسیون غذا و دارو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خواسته ها و مطالبات داروسازان را به رییس کمیسیون بهداشت منعکس کردم، تصریح کرد: مقرر شد کمیسیون تلاش خود را برای رفع مشکلات آنها داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet