هدر موبایل
1396/10/19 11:58:22
سرویس اجتماعی
میرزایی نیکو انتقاد کرد:

جانباختگان حادثه پلاسکو شهید محسوب نشدند/ بی‌توجهی بنیاد شهید به خانواده جانباختگان

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با انتقاد از اینکه نه جانباختگان حادثه پلاسکو شهید محسوب شدند و نه خانواده آنان تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند، خواستار آن شد که مطالبات این افراد رسیدگی شود.
جانباختگان حادثه پلاسکو شهید محسوب نشدند/ بی‌توجهی بنیاد شهید به خانواده جانباختگان عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با انتقاد از اینکه نه جانباختگان حادثه پلاسکو شهید محسوب شدند و نه خانواده آنان تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند، خواستار آن شد که مطالبات این افراد رسیدگی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103662099225.jpg جانباختگان,حادثه,پلاسکو,شهید,محسوب,نشدند/,بی‌توجهی,بنیاد,شهید,به,خانواده,جانباختگان Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، در مورد شهید محسوب شدن آتش نشانان جان باخته در حادثه پلاسکو، گفت: مقرراتی برای اطلاق عنوان شهید در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و مقام شهادت و شهید در آن تعریف شده است.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی، افزود: عنوان شهید به کسی اطلاق می شود که نظامی بوده و در جبهه جنگ یا در مقابله با اشرار جان خود را از دست دهد بنابراین آتش نشانان جزو این نیروها محسوب نشده و بنیاد شهید نیز نمی تواند بر خلاف آیین نامه ها و مقررات نسبت به اطلاق عنوان شهید به آتش نشانان جان باخته پلاسکو اقدام کند.

وی با بیان اینکه حتی به جانباختگان فاجعه دلخراش منا عنوان شهید اطلاق نشد، گفت: خانواده جانباختگان از مزایای شهدا برخوردار نشدند.

میرزایی نیکو با بیان اینکه برای حمایت از خانواده شهدای آتش نشان پلاسکو باید تدابیر ویژه ای اتخاذ شود، تصریح کرد: مطالبات خانواده های شهدای آتش نشان باید از سوی دستگاه های مسئول پیگیری شود.

نماینده مردم دماوند در مجلس دهم افزود: از نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید تقاضا داریم با استفاده از اختیارات خود و کسب اجازه از مقام معظم رهبری مطالبات خانواده شهدای آتش نشان را پیگیری کند تا آتش نشانان پلاسکو تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفته و خانواده آنها بتوانند از مزایای خانواده شهید برخوردار شوند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خانواده شهدای آتش نشان پلاسکو چشم انتظار حمایت های بنیاد شهید هستند امیداریم به رفع مشکلات آنها توجهی جدی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet