خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1388/05/17 09:13:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در گفت و گو با خانه ملت تاکید کرد:

برنامه‌پنجم،مبنای‌‌همکاری‌تخصصی‌و‌تاکتیکی‌مجلس‌و‌دولت

**رییس مجلس شورای اسلامی برنامه پنجم توسعه کشور را مبنای خوبی برای همکاری تخصصی و تاکتیکی مجلس و دولت دانست.

"علی لاریجانی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: در تعامل قوای سه گانه، اصل این است که بین این سه قوه رابطه‌ای صمیمانه و توام با همکاری با یکدیگر وجود باشد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: ‌اینکه هر یک از قوای سه‌گانه از چه تاکتیک‌هایی برای تعامل با یکدیگر استفاده نمایند، به سلائق آنان بستگی دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ‌در صورتی که دولت و مجلس بر  روی مسائل اساسی کشور که نیازهای مردم را مرتفع می‌سازند، متمرکز شوند و به مسائل حاشیه‌ای کمتر بپردازند، اراده  دوقوه به جای سایش با یکدیگر  در یک طریق قرار خواهد گرفت.

لاریجانی در ادامه تصریح کرد: برطرف نمودن مشکلات مهم  اقتصادی  و پرداختن به  مسائل امنیتی، اجتماعی و  فرهنگی مختلف که  در هر قسمت وجود دارد می‌تواند مبنای کار قرار گیرد‌.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در آستانه برنامه پنجم  توسعه کشور هستیم اظهار داشت‌:‌ برنامه پنجم توسعه، مبنای خوبی برای کار تخصصی و تاکتیکی  می‌باشد و به جای آنکه زمان‌ها صرف مسائل حاشیه‌ای گردد، باید بر روی موضوعات اصلی متمرکز شود‌.

رییس مجلس در پاسخ به این سوال که رییس جمهور تا چه میزان از نظرات و دیدگاه‌های کمیسیونهای تخصصی مجلس در  گزینش وزرا بهره‌مند خواهد شد، اظهار داشت: ‌هنوز ساز و کاری در این زمینه صورت نگرفته است اما بحث‌هایی بین نمایندگان و ریس جمهور مطرح شده است.

وی بابیان اینکه هنوز متد مشخصی برای این منظور طراحی نشده است، خاطرنشان کرد: در روزهای آینده بیشتر در این زمینه کار صورت خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet