شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/17 07:14:00
سرویس سیاسی
لاریجانی تاکید کرد

تقویت ‌رابطه‌ هیات‌های‌ مذهبی ‌با مرجعیت

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیات‌های مذهبی باید رابطه خود را با مرجعیت تقویت کنند زیرا آنان هستند که اصالت دینی را حفظ می‌نمایند.

"علی لاریجانی" که عصر جمعه در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای هیات خادم الرضای قم سخن می‌گفت، ضمن تبریک میلاد خجسته حضرت ولی عصر(عج) گفت: امام زمان واسطه فیض الهی است و وجود ایشان کل مقدرات عالم را رقم می‌زند.

لاریجانی اظهار داشت: اینکه گشایشی در هیات‌های مذهبی بوجود می آید به خاطر این است که در مسیر حوزه و مرجعیت حرکت می کنند.

رییس مجلس با بیان اینکه مسایل اسلامی از دقت و حساسیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: هیات‌های مذهبی باید بیش از پیش در این زمینه کاوش نمایند.

وی با اشاره به اهمیت توجه به معرفت گفت: معرفت از جایگاه بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و اگر مسلمانی معرفت به دنیا نداشته باشد بمیرد مانند جاهلی است که از دنیا می‌رود.

لاریجانی تاکید کرد که اگر کسی بخواهد جایگاه هدایت را برای مردم داشته باشد باید از نظر نفوذ علمی و معرفتی از جایگاه خوبی برخوردار باشد.

وی اضافه کرد: در این مسیر دو سطح احساسی و معرفتی وجود دارد که اگر کسی بخواهد سطح کار را احساسی بگیرد ممکن است شعری بسراید که روبنایی باشد اما اگر این دیدگاه معرفتی باشد از عمق بیشتری برخوردار خواهد بود.

نماینده مردم قم تصریح کرد: اگر کسی معرفت دینی مناسبی نداشته باشد دراین کوران‌ها دچار انحراف می‌شود.

لاریجانی گفت: آنچه اهمیت دارد این است که اسلام از طریق علمای ربانی که در زمان غیبت امام، نایب هستند به ما رسیده و اصالت آن حفظ شده است.

در این دیدار مسوول هیات و کانون خادم الرضای قم نیز گزارشی از اقدامات و دستاوردهای این هیات ارایه کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet