خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/10/22 16:20:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

تلاش بهارستانی‌ها برای جاانداختن اپلیکیشن‌های ایرانی/ مشکلات روستائیان در سال کم آبی/ اماو اگرهای رفع فیلتر تلگرام

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
تلاش بهارستانی‌ها برای جاانداختن اپلیکیشن‌های ایرانی/ مشکلات روستائیان در سال کم آبی/ اماو اگرهای رفع فیلتر تلگرام اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100583590680.jpg تلاش,بهارستانی‌ها,برای,جاانداختن,اپلیکیشن‌های,ایرانی/,مشکلات,روستائیان,در,سال,کم,آبی/,,اماو,اگرهای,رفع,فیلتر,تلگرام Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی، در سالروز درگذشت  آیت الله هاشمی رفسنجانی، ویدیویی از روخوانی کتاب امیرکبیر توسط ایشان به اشتراک گذاشت.

وی در پستی دیگر نوشت: امسال سال کم ابی است و روستاییان مشکل دارند. وقتی دیروز این عکس را دیدم که کشاورزان عزیزم با انتقال اب به دشت امامزاده جعفر و روستاههای مسیر توانستن زمینهای خود را مشروب کنند خوشحال شدم. امیدوارم روزی بتوانیم همه مناطق را بهره مند سازیم. عکس زمینهای سراب ننیز.

 

محمّد محمودی شاه نشین عضو کمیسیون شوراها امور داخلی مجلس در صفحه خود در اینستاگرام خود نوشت: متاسفانه اپلیکیشن‌های داخلی به خوبی معرفی نشده‌اند. خیلی از این اپلیکیشن‌ها توانمند هستند و می‌توانند جایگزین اپلیکیشن‌های خارجی باشند. اگر این اپلیکشن‌ها بتوانند اعتماد مردم را جلب کنند، جایگاه واقعی خود را به دست می‌آورند.

محمد محمودی شاه نشین  در خصوص میزان تمایل مردم به استفاده از اپلیکیشن های داخلی، بیان کرد: متاسفانه در فضای عمومی و رسانه‌ها توانمندی اپلیکیشن ها به خوبی معرفی نشده است. این نرم افزارهای داخلی باید به مردم معرفی شوند. با توجه به اینکه این نرم افزارها یک فناوری جدید در ایران هستند، باید خدمات آن ها همراه با تشویق و شرکت دادن افراد در قرعه کشی همراه باشد تا مردم را تشویق به استفاده از آن ها کند.

وی در ادامه گفت: اپلیکیشن‌های داخلی باید به دنبال حل دغدغه های عمومی باشند. در حال حاضر چند اپلیکیشن در زمینه پیش بینی مسابقات مختلف فعالیت دارند و مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته‌اند. مردم از اپلیکیشن‌هایی که در زمینه امور بانکی نیز خدمات ارائه می‌دهند، استفاده می کنند. نرم افزارهای داخلی باید توانمندی‌های خود را ثابت کنند و هم چنین اعتماد مردم را جلب کنند تا بتوانند جایگاه واقعی خود را به دست آورند.

نماینده مردم شهریار درمجلس گفت: به منظور معرفی اپلیکیشن های داخلی و تشویق مردم به استفاده از آنها صدا و سیما باید ورود پیدا کند و با گرفتن حداقل هزینه، آن‌ها را تبلیغ کند. این نرم افزارها باید به عنوان یک جنس ایرانی معرفی شوند. مدیران اپلیکیشن‌های داخلی باید اطمینان را بدهند که نرم افزارشان توانمندی‌های لازم را دارد و همچنین اطلاعات شخصی افراد محفوظ است و کسی توانایی دسترسی به آنها را ندارد. هکرها نیز توانایی ورود به این اپلیکیشن‌ها را نباید داشته باشند. جاافتادن این اپلیکیشن‌ها در میان مردم زمان بر است و باید تلاش کنند تا رضایت مردم را کسب کنند.

 

با وجود اینکه پروانه مافی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی خبر از استیضاح آذری جهرمی داده بود، محمد محمودی شاه‌نشین، عضو دیگر این کمیسیون مطرح کرد: چنین موضوعی در کمیسیون ما مطرح نشده است و شاید خانم مافی نظر شخصی خود را اعلام کرده است.

محمودی شاه‌نشین، فیلترینگ تلگرام را به بستن اتوبان همت به خاطر تخلف چند ماشین تشبیه کرده و ادامه داد: نمی‌توان شبکه‌ای مثل تلگرام را به روی مردم بست. من فکر می‌کنم فیلترینگ تلگرام، موقتی بوده و این پیام‌رسان قطعا رفع فیلتر می‌شود.

او رفع مشکل کنونی را نیازمند همکاری مدیران تلگرام دانسته و افزود: رواج تروریست در هر مکتبی و با هر آیینی قبیح است.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی افزود: هنوز فکر می‌کنیم که می‌توانیم با تکنولوژی بجنگیم. نتیجه سرکوب و برخورد قهری را یک بار در مورد ماهواره‌ها تجربه کردیم. نتیجه چه شد؟ پیامبر ما اسیر را برای یادگیری آزاد می‌کرد. آیا ما مسلمان واقعی هستیم؟

او گفت: مجلس موظف است که دولت را به آزادسازی فضای رسانه‌ای ملزم کند که البته این آزادی باید در چارچوب باشد. به طور مثال قرار شد که ادمین کانال‌های با بیش از 5 هزار عضو در سامانه‌ای که وزارت ارتباطات طراحی کرده بود، عضو شوند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: به جای محدود کردن مردم باید به آن‌ها فرهنگ استفاده و حضور در فضای مجازی را بیاموزیم. فراهم کردن پهنای باند کافی در عین رعایت مقررات و ضوابط کشور وظیفه دولت‌ها است. 

سیدکمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، از جلسه اش با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت جذب اعتبارات حمایتی از انجمن های فرهنگی، ادبی هنری دشتی و تنگستان خبر داد.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، پست زیر را در رابطه با لزوم شفاف سازی بازداشت ها توسط نهاد های امنیتی به اشتراک گذاشت.

 

وی همچنین ویدیویی از سخنرانی اش در همایش بزرگداشت میرزاکوچک خان جنگلی با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس به اشتراک گذاشت.

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصویری از مصاحبه اش با شبکه خبر با موضوع اشتغال در بودجه 97 منتشر کرد.

سیدحسین افضلی نماینده مردم شهرستان اقلید و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از بازدید کمیسیون عمران از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران خبر داد.

 

مهدی سنایی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و سفیر کنونی ایران در روسیه،در تازه ترین پست اینستاگرامی اش، تصویری از حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در مسکو منتشر کرد.

 

 

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet