هدر موبایل
1396/10/23 13:39:46
سرویس اجتماعی
علیرضا بیگی:

هلال احمر با انبارهای خالی قادر به مقابله با بحران نیست/کمبود اعتبار هلال احمر در بودجه 97 رفع شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: جمعیت هلال احمر با انبارهای خالی نمی تواند با بحران ها مقابله کند نیاز است انبارها هر چه سریع تر تجهیز و تقویت شوند.
هلال احمر با انبارهای خالی قادر به مقابله با بحران نیست/کمبود اعتبار هلال احمر در بودجه 97 رفع شود عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: جمعیت هلال احمر با انبارهای خالی نمی تواند با بحران ها مقابله کند نیاز است انبارها هر چه سریع تر تجهیز و تقویت شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104189032393.jpg هلال,احمر,با,انبارهای,خالی,قادر,به,مقابله,با,بحران,نیست/کمبود,اعتبار,هلال,احمر,در,بودجه,97,رفع,شود Icana

احمد علیرضا بیگی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم تقویت و تجهیز انبارهای جمعیت هلال احمر برای مقابله با بحران های احتمالی، گفت: تجهیز انبارهای هلال احمر باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه حادثه هیچگاه خبر نمی کند آمادگی را رکن مهم مقابله با بحران و زلزله دانست و افزود: یکی از دستگاه ها و سازمان هایی که در ارتباط با امداد و نجات باید سازوکارها و امکانات خود را آماده و مهیا کرده تا بتواند در شرایط بحران به درستی ایفای نقش کند جمعیت هلال احمر است.

علیرضا بیگی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در زمینه امدادرسانی در زمان بحران مسئولیت مستقیم دارد، ادامه داد: هلال احمر با دستان و انبارهای خالی نمی تواند با بحران های احتمالی مقابله کند بلکه انبارهای هلال احمر باید به طور مداوم ذخیره مناسبی از اقلام حیاتی را داشته باشند و برای مقابله با بحران های احتمالی تجهیز شوند.

وی افزود: انتظار می رود شهرداری ها همکاری لازم را از جمعیت هلال احمر داشته باشند در این رابطه سالن های مخصوص بحران که به صورت دو منظوره ساخته شدند باید مهیا شوند تا بتوانند در زمان بحران به خوبی ایفای نقش کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، با بیان اینکه بودجه هلال احمر در قالب بودجه ستاد بحران در نظر گرفته می شود، افزود: هر ساله سازمان برنامه و بودجه ردیفی را تعریف و در اختیار دستگاه های عضو ستاد بحران که یکی از آنها جمعیت هلال احمر است قرار می دهد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، افزود: نیاز است کمبودهای بودجه ای هلال احمر رفع شود تا برای تامین امکانات با مشکل مواجه نشود؛ حوادثی که در تهران رخ می دهد تلنگری است که بر اساس آن می توان میزان آمادگی دستگاه ها برای مقابله با بحران های احتمالی را مورد ارزیابی قرار داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet