هدر موبایل
1396/10/23 12:33:42
سرویس سیاسی
میرزایی:

تعیین مصادیق رجل سیاسی توسط شورای نگهبان شائبه سیاسی‌کاری آن را برطرف می کند

عضو فراکسیون امید در مجلس گفت: بسیاری از فعالان سیاسی و احزاب رجل سیاسی را منحصر به مرد بودن ندانسته و تعریفی عام از آن استنباط می کنند،اما طبق قانون وظیفه شورای نگهبان است که مصادیق رجل سیاسی را تعیین کند.
تعیین مصادیق رجل سیاسی توسط شورای نگهبان شائبه سیاسی‌کاری آن را برطرف می کند عضو فراکسیون امید در مجلس گفت: بسیاری از فعالان سیاسی و احزاب رجل سیاسی را منحصر به مرد بودن ندانسته و تعریفی عام از آن استنباط می کنند،اما طبق قانون وظیفه شورای نگهبان است که مصادیق رجل سیاسی را تعیین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg تعیین,مصادیق,رجل,سیاسی,توسط,شورای,نگهبان,شائبه,سیاسی‌کاری,آن,را,برطرف,می,کند Icana

جلال میرزایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درخصوص تعیین مصادیق رجل سیاسی گفت: شورای نگهبان در تعریف آن می تواند به مشروح مذاکرات خبرگان قانون اساسی در زمان تدوین قانون اساسی توجه داشته باشد یا در تعیین مصادیق رجل سیاسی بر اساس سلایق و شرایط موجود در جامعه به تعریف کاملی دست یابد.

 نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول، مهران و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از فعالان سیاسی و احزاب ،رجل سیاسی بودن را منحصر به مرد بودن نمی دانند و تعریفی عام از آن استنباط می کنند،اما طبق قانون وظیفه شورای نگهبان است که مصادیق رجل سیاسی را تعیین کند.

وی افزود: با مشاهده به وضعیت  انتخابات های ریاست جمهوری برگزار شده در کشور همواره شائبه های زیادی در بحث تأیید صلاحیت ها بوجود می آید و این وظیفه شورای نگهبان است که به این شائبه ها پایان داده و معیار دقیقی را در این زمینه معرفی کند.

عضوفراکسیون امید درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:در بسیاری از کشورهای توسعه یافته رجل سیاسی مصادیق مشخصی دارد و کمیته برگزاری انتخابات براساس همان مؤلفه های موجود نفرات نهایی را مشخص می کند و جای هیچ شائبه ای را بجا نمی گذارد.

میرزایی بیان کرد:هزینه رد صلاحیت ها درکشور همواره توسط شورای نگهبان پرداخت می شود و این برای کشور مضر است که نهاد ناظر برانتخابات تضعیف شود؛لذا باید راهکاری درنظرگرفت که انتظارات برآورده شود و توقعات احزاب و گروه های سیاسی در بحث تأیید صلاحیت ها درنظرگرفته شود.

این نماینده مجلس در دوره دهم تاکیدکرد:با تعیین مصادیق رجل سیاسی،احزاب و گروه های سیاسی می توانند معیار های آن را در تربیت نفرات خود بکار گیرند و این مسئله به حضور پررنگ تر احزاب در انتخابات ها کمک شایانی می کند.

عضوکمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان می تواند با همفکری با حقوقدان های برتر کشور و هم چنین مشورت با نمایندگان مجلس؛به نظری جامع و کامل در تعیین مصادیق رجل سیاسی برسد و از بروز شائبه های سیاسی در زمان انتخابات های ریاست جمهوری جلوگیری کند. /

پایان خبر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet