آغاز امامت اما زمان (عج)
1396/10/24 18:53:10
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاظم‌زاده:

تفحص از شهرداری مانع تخلفات گسترده است

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افشاگری‌های شهردار تهران گفت: اگرچه تفحص از دستگاه‌های اجرایی برای مجلس بار مالی دارد اما کمک بسیاری به شفاف‌سازی در نحوه تامین درآمدها و چگونگی هزینه دستگاه‌ها و جلوگیری احتمالی از بروز تخلفات دارد.
تفحص از شهرداری مانع تخلفات گسترده است عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افشاگری‌های شهردار تهران گفت: اگرچه تفحص از دستگاه‌های اجرایی برای مجلس بار مالی دارد اما کمک بسیاری به شفاف‌سازی در نحوه تامین درآمدها و چگونگی هزینه دستگاه‌ها و جلوگیری احتمالی از بروز تخلفات دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108959669295.jpg تفحص,از,شهرداری,مانع,تخلفات,گسترده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ شادمهر کاظم‌زاده با اشاره به افشاگری‌های اخیر محمدعلی نجفی درباره تخلفات شهرداری در دوره قبل ، گفت: گزارش ۱۰۰ روزه شهردار جدید تهران از عملکردش در این سازمان به همراه گزارش تخلفات شهردار سابق و همکارانش در هزینه کردن بخشی از درآمدهای شهرداری در رقابت‌های انتخاباتی اردیبهشت ۹۶ به صورت مستند به کمیسیون عمران ارائه شود.

این نماینده موافق تحقیق و تفحص از شهرداری سابق تهران،‌ گفت: اگرچه تفحص از دستگاه‌های اجرایی برای مجلس بار مالی دارد اما کمک بسیار زیادی به شفاف‌سازی در نحوه تامین درآمدها و چگونگی هزینه دستگاه‌ها و جلوگیری احتمالی از بروز تخلفات دارد.

به گزارش ایسنا، شهردار تهران در جلسه امروز شورای شهر با ارائه گزارش ۱۰۰ روزه شهرداری و بررسی عملکرد شهرداری قبلی از قراردادهای شهرداری با ناجا که پولش صرف انتخابات شد، افشاگری کرد.

محمدعلی نجفی در ارائه گزارش خود با بیان اینکه متاسفانه در بررسی پرونده‌های شهرداری به مواردی از سوء استفاده برخوردیم که باید از طریق مراجع قضایی پیگیری شود گفت: اواخر سال ۹۵ شهرداری با یکی از شرکت‌های نیروی انتظامی قراردادی را در خصوص تدوین شاخص‌های ارزیابی عملکرد به مبلغ یک میلیارد تومان به امضاء رسانده است که شاید ارزش واقعی آن حتی ۱۰ میلیون تومان هم نبوده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه آخرین پرداخت به این موسسه اول مرداد ۹۶ و پس از انتخابات بوده و ۸۵۰ میلیون تومان به این قرارداد پرداخت شده است، گفت: ما در بررسی‌های بیشتر دریافتیم که یک قرارداد دیگر در تاریخ ۲ مرداد ۹۶ منعقد شده که در روز قرارداد پرداختی صورت گرفته است.

شهردار تهران با بیان اینکه این دو قرارداد مجموعا یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان ارزش داشته است، گفت: در بررسی‌های بیشتر متوجه شدیم که درست است این مبلغ به حساب شرکت مذکور واریز شده اما تنها ۱۷۳ میلیون تومان را به این شرکت داده و مابقی را به یک حساب دیگر که متعلق به رئیس دفتر یکی از معاونین قبلی بوده واریز کردند و این پول نیز خرج انتخابات شده است. این در حالیست که آن فرد مذکور مکتوب اقرار کرده که از ۱۷۳ میلیون تنها ۲۰ میلیون به خودش تعلق گرفته و مابقی سهم دیگران بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet