شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/17 13:53:00
سرویس سیاسی

باهنر:وزرای کابینه دهم تا 28 مرداد معرفی می شوند

** محمدرضا باهنر گفت: رئیس جمهور حداکثر تا ۲۸ مرداد وزرای کابینه دهم را برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی خواهد کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: براساس ماده 188 آیین نامه داخلی مجلس رئیس جمهور ظرف دو هفته پس از انجام مراسم تحلیف، باید اسامی هیات وزیران را به همراه شرح حال هر یک از آنها را به مجلس ارائه کند.

وی افزود: البته دو هفته حداکثر مهلت معرفی وزرا است ولی ضرورت ندارد که رئیس جمهور از همه این فرصت استفاده کند لذا ممکن است زودتر از این موعد، وزرا با مجلس معرفی شوند.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: مجلس یک هفته پس از معرفی وزرا کار بررسی اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران را آغاز می‌کند و احتمالا ظرف 2 روز این کار را به اتمام می‌رساند.

باهنر گفت: دولت نهم حداکثر تا 10 شهریور مستقر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس جمهور برای گزینش وزرا از نظر مشورتی مجلس بهره گرفته است یا خیر؟گفت: اگر رایزنی‌هایی صورت گرفته باشد، به صورت فردی بوده یعنی برخی از نمایندگان اگر فرصتی دست داده ملاقاتی با رئیس جمهور یا اطرافیان وی داشتند، نظرات شخصی خود را مطرح کرده‌اند ولی این حرکت سامان یافته نبود و رئیس جمهور برای معرفی وزرا با کلیت مجلس یا فراکسیون‌ها مشورت نکرده است.

باهنر ادامه داد: این مساله که رئیس جمهور از نظرات مشورتی مجلس در این خصوص استفاده می‌کند، قبلا از سوی ایشان اعلام شده ولی در این راستا اقدامی صورت نگرفته است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet