شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/17 14:15:00
سرویس کمیسیون ها
در کمیسون اجتماعی بررسی می شود

طرح شناسایی مصدومان شیمیایی آسیب دیده از جنگ

**رسیدگی به طرح شناسایی مصدومان شیمیایی آسیب دیده از جنگ رسیدگی به لایحه تشکیل صندوق‌های حمایت اجتماعی جوانان این هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، یک فوریت طرح شناسایی مصدومان شیمیایی در تیرماه سال 1388 در صحن‌علنی مجلس به تصویب رسید.

براساس این گزارش در صورت به تصویب رسیدن نهایی طرح شناسایی مصدومان شیمیایی آسیب دیده از جنگ برای نخستین‌بار قانون مدون و مشخص در ارتباط با جانبازان شیمیایی مناطق مسکونی در کشور به اجرا گذاشته می‌شود. جمهوری اسلامی ایران به دلیل استفاده رژیم بعثی عراق از سلاح‌های شیمیایی در جنگ تحمیلی علیه کشورمان به خصوص بمباران شهر سردشت در هفت تیرماه 1366 به عنوان نخستین کشوری در دنیا شناخته می‌شود که سلاح‌های غیر متعارف شیمیایی علیه شهروندان آن استفاده شده است.

در ادامه اعضای کمیسیون اجتماعی رسیدگی به لایحه تشکیل صندوق‌های حمایت اجتماعی جوانان و بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی استانی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

این گزارش می‌افزاید: کمیسیون اجتماعی مجلس روز یکشنبه میزبان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است تا گزارشی از عملکرد این سازمان به نمایندگان ارائه شود.

در ادامه رسیدگی به طرح اصلاح مواد یک و هفت نحوه اجرای قانون مربوط به خدمت نیم وقت بانوان نیز در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار گرفته است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet