هدر موبایل
1388/05/17 16:02:00
سرویس فرهنگی
نماینده بروجرد:

اجرای تامین اجتماعی برای خبرنگاران ضروری است

**نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس برخورداری از شمول تامین اجتماعی برای خبرنگاران را امری ضروری و اساسی دانست.

هادی مقدسی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: باتوجه به این که خبرنگاری یکی از مشاغل سخت، حساس و سنگین به شمار می‌آید لذا لازم است مشکلات این صنف زحمتکش هر چه سریع‌تر رفع شود.

وی خاطر نشان کرد: به رغم این که عرصه خبر عرصه‌ای بسیار مهم محسوب می‌شود خبرنگاران به انحاء مختلف در این عرصه درگیر هستند امیدواریم مسئولان قوه مقننه، قضائیه و اجرائیه شرایط مناسبی را برای فعالیت‌ این قشر فاخر فراهم کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس در خصوص فعالیت‌های کمیسیون اجتماعی برای رفع شدن مشکلات خبرنگاران گفت: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در پی این هستند که علاوه بر این که خبرنگاران باید در چترحمایتی تامین اجتماعی قرار بگیرند شغل خبرنگاری نیز به عنوان یکی از مشاغل سخت و زیان مورد شناسایی و اجرایی شدن قرار گیرد.

مقدسی افزود: قرار گرفتن در شغل سخت و زیان آور موجب می‌شود تا خبرنگاران با سابقه بیست سال از مزایای بازنشستگی استفاده کنند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این که توجه به وضعیت خبرنگاران موجب برون داد بهتری در خصوص این شغل می‌شود پرداخت و افزود: باید مسئولان درقوای مختلف اقداماتی در جهت فعالیت‌ بهتر بازوان قدرتمند اطلاع رسانی در جامعه بردارند.

وی خبرنگاران را آیینه‌های بدون زنگاری دانست که با صداقت ایرادهای مسئولین را شناسایی کرده و به آنها ارائه می‌نمایند.لذا شایسته تقدیر هم هستند.

مقدسی با اشاره به شهادت شهید صارمی گفت: بروجرد این قابلیت را دارد که بتواند در آن دانشکده خبر ایجاد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet